Vrijwillige student-brandweerman opgepakt om Franse bosbranden
SOULAC-SUR-MER (ANP/BELGA) - Een 19-jarige man die in opleiding was om vrijwilliger te worden bij de brandweer in het Franse departement Gironde is opgepakt op verdenking van brandstichting, melden Franse media zondag. Volgens de procureur van Bordeaux wordt hij ervan verdacht tussen 29 juli en 21 augustus 31 branden te hebben gesticht in Nord-Médoc. Hij zou naast bossen onder meer hout en heidevelden in brand hebben gezet.
Het zuidwestelijke departement Gironde werd deze zomer geteisterd door meerdere grote bosbranden. Duizenden mensen werden geëvacueerd. In La Teste-de Buch werd vorige maand ongeveer 7000 hectare bos verwoest. In Landiras ging in totaal meer dan 20.000 hectare in vlammen op.
De jonge vrijwilliger werd vrijdag opgepakt en riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar voor "vernietiging door vuur". Hij zou zijn betrokkenheid deels hebben toegegeven.
Eerder dit seizoen werd in Frankrijk ook al een man aangehouden die lid was van de vrijwillige brandweer. De man zou hebben geprobeerd bosbranden te veroorzaken omdat hij graag branden blust.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
5 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
8 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
9 uur geleden