Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijwillige student-brandweerman opgepakt om Franse bosbranden

Vrijwillige student-brandweerman opgepakt om Franse bosbranden

SOULAC-SUR-MER (ANP/BELGA) - Een 19-jarige man die in opleiding was om vrijwilliger te worden bij de brandweer in het Franse departement Gironde is opgepakt op verdenking van brandstichting, melden Franse media zondag. Volgens de procureur van Bordeaux wordt hij ervan verdacht tussen 29 juli en 21 augustus 31 branden te hebben gesticht in Nord-Médoc. Hij zou naast bossen onder meer hout en heidevelden in brand hebben gezet.

Het zuidwestelijke departement Gironde werd deze zomer geteisterd door meerdere grote bosbranden. Duizenden mensen werden geëvacueerd. In La Teste-de Buch werd vorige maand ongeveer 7000 hectare bos verwoest. In Landiras ging in totaal meer dan 20.000 hectare in vlammen op.

De jonge vrijwilliger werd vrijdag opgepakt en riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar voor "vernietiging door vuur". Hij zou zijn betrokkenheid deels hebben toegegeven.

Eerder dit seizoen werd in Frankrijk ook al een man aangehouden die lid was van de vrijwillige brandweer. De man zou hebben geprobeerd bosbranden te veroorzaken omdat hij graag branden blust.

Meer uit Buitenland

NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

23 minuten geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

56 minuten geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

2 uur geleden
Situatie met 'actieve schutter' bij grote synagoge nabij Detroit

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.

2 uur geleden
VS zeggen 6000 doelen te hebben geraakt in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.

2 uur geleden
Roemenië en Oekraïne maken samen drones, versterken energiebanden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.

3 uur geleden
Iran ontkent leggen van mijnen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.

3 uur geleden