Vrijwillige student-brandweerman opgepakt om Franse bosbranden
SOULAC-SUR-MER (ANP/BELGA) - Een 19-jarige man die in opleiding was om vrijwilliger te worden bij de brandweer in het Franse departement Gironde is opgepakt op verdenking van brandstichting, melden Franse media zondag. Volgens de procureur van Bordeaux wordt hij ervan verdacht tussen 29 juli en 21 augustus 31 branden te hebben gesticht in Nord-Médoc. Hij zou naast bossen onder meer hout en heidevelden in brand hebben gezet.
Het zuidwestelijke departement Gironde werd deze zomer geteisterd door meerdere grote bosbranden. Duizenden mensen werden geëvacueerd. In La Teste-de Buch werd vorige maand ongeveer 7000 hectare bos verwoest. In Landiras ging in totaal meer dan 20.000 hectare in vlammen op.
De jonge vrijwilliger werd vrijdag opgepakt en riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar voor "vernietiging door vuur". Hij zou zijn betrokkenheid deels hebben toegegeven.
Eerder dit seizoen werd in Frankrijk ook al een man aangehouden die lid was van de vrijwillige brandweer. De man zou hebben geprobeerd bosbranden te veroorzaken omdat hij graag branden blust.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - In de zuidelijke buitenwijken van Beiroet is paniek ontstaan na de evacuatieoproep van Israël, ziet hulporganisatie CARE. Woningen, ziekenhuizen en opvanglocaties worden zo snel mogelijk ontruimd. Dat gaat echter moeizaam, omdat de twee belangrijkste uitvalswegen vol staan. De Israëlische krijgsmacht suggereerde donderdag dat een grote escalatie dreigt in het Israëlische offensief tegen Hezbollah.
2 uur geleden