Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijwillige brandweerman mogelijk brandstichter

Vrijwillige brandweerman mogelijk brandstichter

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische politie verdenkt een 19-jarig lid van vrijwillige brandweer er van zeven branden te hebben aangestoken in deelstaat Nieuw-Zuid-Wales. Mogelijk stak hij de branden zelf aan, om die vervolgens met collega's te komen blussen.

De man zou dinsdag kort voor het uitbreken van een brand dinsdag daar in de buurt zijn gezien, stelt de politie in een verklaring. De tiener werd kort daarop gearresteerd. Ook is hij ontheven uit zijn functie bij de vrijwillige brandweer. "Dit type vermeend gedrag is het ultieme verraad van onze eigen leden en onze bredere gemeenschap", reageerde Shane Fitzsimmons, een regionale brandweercommissaris, op de aanhouding. Meerdere mensen zijn de afgelopen weken opgepakt op verdenking van brandstichting.

Nieuw-Zuid-Wales is een van de zwaarst getroffen gebieden in Australië, waar sinds oktober grote natuurbranden woeden. Woensdag woedden er nog 129 branden in de deelstaat. In heel Australië zijn sinds oktober zes mensen omgekomen door het vuur, 1.5 miljoen hectare aan grond is verschroeid.

Meer uit Buitenland

Evacuaties rond Belgisch natuurgebied Hoge Venen om natuurbrand

SOURBRODT (ANP/BELGA) - Zeventien straten in het Belgische gehucht Sourbrodt worden geëvacueerd vanwege een veenbrand in het natuurgebied de Hoge Venen. Ook in het nabijgelegen Bütgenbach worden volgens de gouverneur van de provincie Luik enkele straten geëvacueerd. De bewoners worden opgevangen in Malmedy.

20 minuten geleden
Qatar veroordeelt Israël om geweld kolonisten tegen Palestijnen

DOHA (ANP) - Qatar houdt Israël verantwoordelijk voor het toegenomen geweld tegen Palestijnen door Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het land roept de internationale gemeenschap op "om dringend actie te ondernemen".

23 minuten geleden
Speciale duikrobot moet vermoedelijk verdronken Italiaan opsporen

COMO (ANP) - Italiaanse autoriteiten zijn een grootscheepse zoekactie begonnen om een in het Comomeer overboord geraakte en hoogstwaarschijnlijk overleden zeiler terug te kunnen vinden. Daarvoor komt nu speciaal een onderwaterrobot uit Genua die tot grote diepte kan duiken.

1 uur geleden
Luchthaven Catania start vliegverkeer weer op na sluiting om Etna

CATANIA (ANP) - De luchthaven bij Catania op het Italiaanse eiland Sicilië start het vliegverkeer weer op. Het vliegveld ging eerder deze week dicht vanwege een uitbarsting van de nabijgelegen Etna, waarbij as uit de vulkaan het luchtverkeer in gevaar kon brengen.

2 uur geleden
Meerdere aardbevingen in Indonesië en één bij Papoea-Nieuw-Guinea

JAKARTA/POTSDAM (ANP/AFP/RTR) - Na een sterke aardbeving voor de noordkust van het Indonesische eiland Flores zijn er zaterdag nog meer bevingen gemeld in de archipel. Een schok van 6.4 is door het Duitse instituut GFZ gemeten in het noorden van Sumatra. Het epicentrum was 183 kilometer diep onder de grond op ongeveer 75 kilometer afstand van de hoofdstad van het eiland, Medan.

3 uur geleden
Vrouwen en kinderen gedood bij luchtaanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun en premier Nawaf Salam hebben de laatste Israëlische luchtaanvallen op hun land fel veroordeeld. Daarbij kwamen tot dusver elf mensen om het leven, onder wie ten minste twee vrouwen en drie kinderen. Ook zijn er meerdere gewonden gevallen. Volgens premier Salam waren dit geen militaire doelen en tonen de aanvallen een nieuwe Israëlische escalatie. President Aoun zegt dat Israëls agressie een nieuwe onderhandelingsronde met de Israëliërs over vrede ondergraaft.

4 uur geleden
Kroatië maakt tragische balans op na natuurbrand aan kust

OMIS (ANP) - De grote natuurbrand die donderdag uitbrak aan de Kroatische kust ten zuiden van Split is volgens lokale media snel onder controle gebracht, maar de gevolgen zijn dramatisch. Kroatische media melden dat er bij "de rampzalige brand" een dode en meer dan veertig gewonden zijn gevallen. Veertien gewonden zijn in ziekenhuizen opgenomen van wie de helft in levensgevaar verkeert.

6 uur geleden