Vrijwillige brandweerman mogelijk brandstichter
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische politie verdenkt een 19-jarig lid van vrijwillige brandweer er van zeven branden te hebben aangestoken in deelstaat Nieuw-Zuid-Wales. Mogelijk stak hij de branden zelf aan, om die vervolgens met collega's te komen blussen.
De man zou dinsdag kort voor het uitbreken van een brand dinsdag daar in de buurt zijn gezien, stelt de politie in een verklaring. De tiener werd kort daarop gearresteerd. Ook is hij ontheven uit zijn functie bij de vrijwillige brandweer. "Dit type vermeend gedrag is het ultieme verraad van onze eigen leden en onze bredere gemeenschap", reageerde Shane Fitzsimmons, een regionale brandweercommissaris, op de aanhouding. Meerdere mensen zijn de afgelopen weken opgepakt op verdenking van brandstichting.
Nieuw-Zuid-Wales is een van de zwaarst getroffen gebieden in Australië, waar sinds oktober grote natuurbranden woeden. Woensdag woedden er nog 129 branden in de deelstaat. In heel Australië zijn sinds oktober zes mensen omgekomen door het vuur, 1.5 miljoen hectare aan grond is verschroeid.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
7 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
8 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
11 uur geleden