Vrijwel de hele BBB-lijst maakt kans op zetel in Overijssel
ZWOLLE (ANP) - Vrijwel iedereen die voor de BoerBurgerBeweging (BBB) op de kandidatenlijst stond in Overijssel maakt kans op een zetel in de Staten. De partij staat in een exitpoll van Ipsos en de NOS op 17 zetels. De kieslijst van BBB telt 23 namen.
De zes BBB-kandidaten die vooralsnog buiten de boot vallen en een zetel mislopen, kunnen later alsnog in de Staten komen. Dat gebeurt wanneer de partij in de coalitie komt en gedeputeerden kan leveren.
De lijsttrekker van BBB in Overijssel is Carla Evers uit Hezingen, een buurtschap bij Tubbergen. Ze heeft daar met haar echtgenoot een pluimvee- en akkerbouwbedrijf. Dat is volgens Evers al sinds het jaar 1400 in de familie. Evers was in het verleden bestuurslid van de oostelijke afdeling van landbouworganisatie LTO Nederland. Nummer twee op de lijst is Luuk Buunk, die bij de Universiteit Twente werkt. Nummer drie is melkveehouder en paardenfokker Alwin Pleijter uit Zalk.
Partijleider Caroline van der Plas reageerde vol ongeloof op de exitpoll. "Wat gebeurt hier? Dit is zo onbeschrijfelijk", zei Van der Plas tegen de NOS. Ze voegde eraan toe: "Het is onze inzet dat het stikstofbeleid wordt bijgesteld. De winst bewijst dat mensen op platteland boeren willen behouden."
Meer uit Politiek
NICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
4 dagen geleden