Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijwel alle IJslandse coronapatiënten hersteld

Vrijwel alle IJslandse coronapatiënten hersteld

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland lijkt de corona-epidemie grotendeels achter de rug te hebben. De regering maakte woensdag bekend dat 97 procent van de patiënten is genezen. Ook zijn er de afgelopen week slechts twee nieuwe besmettingen vastgesteld.

De autoriteiten van de eilandstaat namen drastische maatregelen toen het virus er opdook in maart. Zo moesten onder meer scholen de deuren sluiten en is op grote schaal getest of mensen besmet waren.

IJsland heeft ruim 51.000 van de 360.000 inwoners getest op het virus. Dat is zo'n 14 procent van de bevolking. 1799 mensen bleken besmet te zijn en 10 patiënten zijn overleden. Er liggen nu nog drie mensen in het ziekenhuis.

Quarantaine

"57 procent van de mensen die positief hebben getest op het virus, zaten al in quarantaine toen de diagnose werd gesteld", zegt de regering in een verklaring. Dat zou laten zien dat de maatregelen die zijn genomen tegen verspreiding effectief waren.

De autoriteiten zeggen aangenaam verrast te zijn dat de epidemie zo snel in hevigheid is afgenomen. Ze benadrukken wel dat waakzaamheid is geboden om te voorkomen dat het virus opnieuw om zich heen kan grijpen. Sommige maatregelen blijven voorlopig van kracht.

Meer uit Buitenland

Musk zegt dat hij zich in mei 'aanzienlijk' terugtrekt uit DOGE

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk is van plan zijn werk voor de regering van de Amerikaanse president Donald Trump in mei "aanzienlijk" te verminderen om zich op Tesla te concentreren. Dat zei de Tesla-baas dinsdag tijdens een conference call over de winstcijfers.

3 uur geleden
FT: Poetin biedt aan invasie te stoppen bij huidige frontlijn

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft aangeboden om de aanval op Oekraïne te stoppen bij de huidige frontlijnen. Dat schrijft The Financial Times (FT) op basis van drie ingewijden rond de gesprekken tussen Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

10 uur geleden
Trump in mei naar Saudi-Arabië, Qatar en VAE

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt volgende maand drie landen in het Midden-Oosten: Saudi-Arabië, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De reis staat gepland van 13 tot 16 mei, aldus het Witte Huis.

11 uur geleden
Oekraïne wil direct met Rusland praten als er bestand komt

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land bereid is om direct met Rusland te onderhandelen over vrede, maar dan moet er eerst een staakt-het-vuren komen. Wel temperde hij de verwachtingen over een snel vredesakkoord, nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend zijn hoop had uitgesproken dat de twee oorlogvoerende landen "deze week nog" een deal zouden kunnen sluiten.

12 uur geleden
Media: VS-gezant Witkoff deze week opnieuw naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff wordt deze week in Moskou verwacht. Dat melden Russische media na uitlatingen van een topadviseur van het Kremlin.

13 uur geleden
Britse prins William naar uitvaart paus namens koning Charles

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Namens zijn vader, de Britse koning Charles, gaat prins William zaterdag naar de uitvaart van de maandag overleden paus Franciscus. Dat maakte een woordvoerder van de prins bekend.

14 uur geleden
Paus van woensdag tot en met vrijdag opgebaard voor publiek

ROME (ANP/RTR) - Belangstellenden kunnen van woensdag tot en met vrijdag afscheid nemen van de maandag overleden paus Franciscus. Hij ligt dan opgebaard in de Sint-Pietersbasiliek. Dat maakte het Vaticaan bekend.

16 uur geleden