Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak voor vermeend brein achter moord Slowaakse journalist

Vrijspraak voor vermeend brein achter moord Slowaakse journalist

BRATISLAVA (ANP/RTR/AFP) - Een Slowaakse rechtbank heeft een invloedrijke zakenman vrijgesproken van de geruchtmakende moord op een onderzoeksjournalist. Het hof acht niet bewezen dat Marián Kočner en een medeverdachte opdracht hebben gegeven om de verslaggever te laten doodschieten.

Journalist Ján Kuciak en zijn verloofde zijn in 2018 omgebracht in hun huis. Dat leidde tot grote maatschappelijke onrust en het aftreden van premier Robert Fico. De dader, een oud-militair, kreeg later een gevangenisstraf van 23 jaar opgelegd voor de moorden. Een tussenpersoon moest 15 jaar de gevangenis in.

Aanklagers beschuldigden de rijke zakenman Kočner ervan opdracht te hebben gegeven voor de moord op de journalist. Hij wilde volgens justitie wraak nemen omdat Kuciak kritische berichten over hem had geschreven.

Boete

Kočner ontkende alle beschuldigingen. "Ik ben geen heilige, maar ook geen moordenaar", zei hij tijdens zijn proces. "En ik ben zeker geen idioot die niet beseft waar de moord op een journalist toe zou leiden."

Hoewel de zakenman niet schuldig is bevonden aan de moorden, moet hij wel een boete van 5000 euro betalen voor illegaal wapenbezit. Er was munitie aangetroffen in zijn huis. Kočner zit voorlopig nog wel in de gevangenis. Hij kreeg eerder dit jaar een celstraf van 19 jaar opgelegd vanwege een fraudezaak.

Meer uit Buitenland

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

52 minuten geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

1 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

1 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

4 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

4 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

5 uur geleden