Vrijspraak voor verdachten van schietpartij woonwagenkamp Oss
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft vrijdag beide verdachten vrijgesproken van het doodschieten van Peter Netten (30), in juni 2018, op een woonwagenkamp in Oss. Wegens "gebrek aan overtuiging" kan zij niet vaststellen wie er verantwoordelijk was voor de dood. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist tegen de 30-jarige Anton R. voor doodslag.
De schietpartij in Oss was volgens het OM het gevolg van "misschien wel een van de stompzinnigste ruzies ooit", ontstaan na een feest. Slachtoffer Netten zou er boos over zijn geweest dat hij niet naar huis was gebracht door Kaan D. (28), de medeverdachte van R. De ruzie ontaardde in een gevecht, dat zou zijn besloten met het afvuren van vijf kogels op Netten.
D. bekende enkele dagen later dat hij de schutter was. Dat verhaal is volgens het OM voorgekookt door Martien R., de vader van Anton en een beruchte Brabantse crimineel. Dat blijkt uit afgeluisterde gesprekken. Daarin zegt Martien: "Het is beter dat hij vijftien jaar krijgt dan onze jongen." Ook de rechtbank vermoedt dat D. zijn medeverdachte uit de wind wilde houden: "Dat zegt nog niet dat hij degene is geweest die het schot loste."
Zwijgrecht
Het onderzoek is volgens de rechtbank op allerlei manieren gemanipuleerd om de waarheid te verdoezelen. Na zijn bekennende verklaring, heeft D. zich constant op zijn zwijgrecht beroepen. Ook R. wilde geen enkele vraag beantwoorden. Er is geen direct bewijs dat hij het vuurwapen heeft vastgehad, zoals vingerafdrukken of DNA-sporen. "Wie het fatale schot heeft gelost en wanneer is niet duidelijk. De rechtbank kan niemand met de nodige zekerheid aanwijzen."
Ze legde wel vijftien dagen cel op aan D. voor de mishandeling van Netten. Hij sloeg hem voor de schietpartij een gebroken neus.
R. kreeg vorig jaar in hoger beroep tien jaar cel voor onder meer wapen- en drugshandel. Tegen D. werd vorige week nog zeven jaar cel geëist in een grote cocaïnezaak.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
2 uur geleden