Vrijspraak voor verdachten van schietpartij woonwagenkamp Oss
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft vrijdag beide verdachten vrijgesproken van het doodschieten van Peter Netten (30), in juni 2018, op een woonwagenkamp in Oss. Wegens "gebrek aan overtuiging" kan zij niet vaststellen wie er verantwoordelijk was voor de dood. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist tegen de 30-jarige Anton R. voor doodslag.
De schietpartij in Oss was volgens het OM het gevolg van "misschien wel een van de stompzinnigste ruzies ooit", ontstaan na een feest. Slachtoffer Netten zou er boos over zijn geweest dat hij niet naar huis was gebracht door Kaan D. (28), de medeverdachte van R. De ruzie ontaardde in een gevecht, dat zou zijn besloten met het afvuren van vijf kogels op Netten.
D. bekende enkele dagen later dat hij de schutter was. Dat verhaal is volgens het OM voorgekookt door Martien R., de vader van Anton en een beruchte Brabantse crimineel. Dat blijkt uit afgeluisterde gesprekken. Daarin zegt Martien: "Het is beter dat hij vijftien jaar krijgt dan onze jongen." Ook de rechtbank vermoedt dat D. zijn medeverdachte uit de wind wilde houden: "Dat zegt nog niet dat hij degene is geweest die het schot loste."
Zwijgrecht
Het onderzoek is volgens de rechtbank op allerlei manieren gemanipuleerd om de waarheid te verdoezelen. Na zijn bekennende verklaring, heeft D. zich constant op zijn zwijgrecht beroepen. Ook R. wilde geen enkele vraag beantwoorden. Er is geen direct bewijs dat hij het vuurwapen heeft vastgehad, zoals vingerafdrukken of DNA-sporen. "Wie het fatale schot heeft gelost en wanneer is niet duidelijk. De rechtbank kan niemand met de nodige zekerheid aanwijzen."
Ze legde wel vijftien dagen cel op aan D. voor de mishandeling van Netten. Hij sloeg hem voor de schietpartij een gebroken neus.
R. kreeg vorig jaar in hoger beroep tien jaar cel voor onder meer wapen- en drugshandel. Tegen D. werd vorige week nog zeven jaar cel geëist in een grote cocaïnezaak.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
52 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
14 uur geleden