Vrijspraak voor topman Samsung in slepende fraudezaak
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft Samsung-topman Jay Y. Lee vrijgesproken in een slepende zaak rond onder meer beschuldigingen van koersmanipulatie en boekhoudfraude. Openbaar aanklagers hadden een celstraf van vijf jaar en een boete van omgerekend honderdduizenden euro's geëist tegen Lee.
De rechtszaak draaide om een fusie van twee dochterbedrijven van Samsung in 2015. Volgens de aanklagers werden bij die fusie kleine aandeelhouders gedupeerd en was de deal bedoeld om de grip van Lee op Samsung te versterken. Lee heeft de beschuldigingen altijd verworpen en stelde nooit de bedoeling te hebben gehad om kleine aandeelhouders te duperen. Daar ging de rechtbank in Seoul maandag dus in mee.
Het proces liep al sinds 2017 en in november werd een jarenlange gevangenisstraf geëist tegen de vijftigjarige miljardair Lee, die uitvoerend voorzitter is van het grootste bedrijf van Zuid-Korea. Het Samsung-conglomeraat is actief met onder meer elektronica en computerchips maar ook met bijvoorbeeld scheepsbouw. Er kan nog in beroep worden gegaan tegen het oordeel.
In 2017 werd Lee al eens tot dertig maanden cel veroordeeld in verband met omkoping van een vertrouweling van voormalig president Park Geun-hye. Na achttien maanden kwam hij vrij door goed gedrag, maar de topman mocht zijn oude functie niet meer oppakken. In augustus 2022 verleende de huidige Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hem echter gratie. Daardoor kon hij weer toetreden tot de raad van bestuur van het concern.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
4 uur geleden