Vrijspraak voor 'tattookillers'
ROTTERDAM (ANP) - De vier zogenoemde 'tattookillers' die worden verdacht van de liquidatie in 2009 van Onno Kuut, zijn donderdag vrijgesproken. Volgens de rechtbank zijn er zeker aanwijzingen dat de mannen "in meer of mindere" mate betrokken waren bij de moord, maar er is niet voldoende bewijs.
Er was levenslang tegen hen geëist. Het Openbaar Ministerie bekijkt of er voldoende gronden zijn om in hoger beroep te gaan tegen de vrijspraak. De mannen hebben altijd ontkend.
Bij de uitspraak in de rechtbank in Rotterdam was alleen verdachte Evert S. aanwezig. Hij zit momenteel vast voor een andere zaak. Toen hij hoorde dat hij was vrijgesproken, draaide hij zich om naar de publieke tribune en stak lachend zijn duim op. Vanaf de tribune klonk applaus.
Voortvluchtig
Een van de vier verdachten is voortvluchtig. Deze Cor Pijnen (36) knipte zijn enkelband vorige maand door. Hij droeg die, omdat hij in het laatste deel van zijn celstraf zat die hij had gekregen wegens de mislukte liquidatie van Marlon D., ook in 2009. Zijn broer Brian P. (32) is op vrije voeten maar draagt om dezelfde reden een enkelband. Hij kwam twee weken geleden naar de zitting, net als de vrij rondlopende Henk S. (45). Evert S. zit momenteel nog vast vanwege de mislukte liquidatie.
De tattookillers danken hun naam aan de Chinese karakters die leden op hun rug hebben laten tatoeëren en 'wees daadkrachtig' betekenen.
Onvoldoende bewijs
Het OM eiste vorig voorjaar al levenslange celstraffen. Het vonnis werd eind mei opeens uitgesteld om nog vijf getuigen te kunnen horen. Vorige maand handhaafden de aanklagers hun eis. De rechtbank noemt de getuigenissen echter niet voldoende om de mannen te veroordelen.
"De bewijsconstructie van het OM is naar het oordeel van de rechtbank gebaseerd op een te beperkte hoeveelheid (indirect) bewijs", aldus het vonnis. Wie de 30-jarige Kuut dan heeft gemarteld en omgebracht, blijft dus onduidelijk. Kuuts lichaam werd in de duinen van Hoek van Holland begraven. Hij behoorde ook tot de 'tattookillers'.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
16 uur geleden