Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak voor ex-militair na wurgen dakloze in metro New York

Vrijspraak voor ex-militair na wurgen dakloze in metro New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft een oud-marinier vrijgesproken die in de metro van New York een man in een fatale wurggreep hield. De 26-jarige Daniel Penny zei nooit de bedoeling te hebben gehad de dakloze Jordan Neely te doden.

Het incident vond vorig jaar plaats, toen Neely luidruchtig een metrotrein betrad. Hij schreeuwde dat hij honger had en weer naar de gevangenis wilde. Oud-militair Penny greep de man van achteren beet, werkte hem tegen de grond en hield hem daar minutenlang vast. Neely overleefde dat niet.

De zaak kreeg veel aandacht. Critici vonden dat de zwarte Neely het slachtoffer was van een witte man die eigenhandig optrad als burgerwacht. Medestanders van de voormalige militair, onder wie Republikeinse politici, noemden hem juist een held.

Omstanders

Aanklagers concludeerden dat Penny te ver ging. Hij zou zonder rechtvaardiging dodelijk geweld hebben gebruikt en Neely onnodig lang hebben vastgehouden. Ook zou hij waarschuwingen van omstanders hebben genegeerd dat het leven van de dakloze man gevaar liep.

De advocaten van de oud-militair betoogden op hun beurt dat hun cliënt omstanders wilde beschermen. Juryleden oordeelden uiteindelijk dat hij niet schuldig was aan dood door schuld. Eerder was ook al een zwaardere aanklacht vervallen, omdat de jury daar verdeeld over was.

De vader van Neely reageerde maandag onthutst. "Ik heb hier genoeg van", zei hij na de uitspraak. "Het systeem is oneerlijk."

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

4 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

5 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

5 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

6 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

8 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

9 uur geleden