Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak voor ex-militair na wurgen dakloze in metro New York

Vrijspraak voor ex-militair na wurgen dakloze in metro New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft een oud-marinier vrijgesproken die in de metro van New York een man in een fatale wurggreep hield. De 26-jarige Daniel Penny zei nooit de bedoeling te hebben gehad de dakloze Jordan Neely te doden.

Het incident vond vorig jaar plaats, toen Neely luidruchtig een metrotrein betrad. Hij schreeuwde dat hij honger had en weer naar de gevangenis wilde. Oud-militair Penny greep de man van achteren beet, werkte hem tegen de grond en hield hem daar minutenlang vast. Neely overleefde dat niet.

De zaak kreeg veel aandacht. Critici vonden dat de zwarte Neely het slachtoffer was van een witte man die eigenhandig optrad als burgerwacht. Medestanders van de voormalige militair, onder wie Republikeinse politici, noemden hem juist een held.

Omstanders

Aanklagers concludeerden dat Penny te ver ging. Hij zou zonder rechtvaardiging dodelijk geweld hebben gebruikt en Neely onnodig lang hebben vastgehouden. Ook zou hij waarschuwingen van omstanders hebben genegeerd dat het leven van de dakloze man gevaar liep.

De advocaten van de oud-militair betoogden op hun beurt dat hun cliënt omstanders wilde beschermen. Juryleden oordeelden uiteindelijk dat hij niet schuldig was aan dood door schuld. Eerder was ook al een zwaardere aanklacht vervallen, omdat de jury daar verdeeld over was.

De vader van Neely reageerde maandag onthutst. "Ik heb hier genoeg van", zei hij na de uitspraak. "Het systeem is oneerlijk."

Meer uit Buitenland

Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

2 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

4 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

5 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

6 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

6 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

7 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

7 uur geleden