Vrijspraak voor ex-militair na wurgen dakloze in metro New York
NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft een oud-marinier vrijgesproken die in de metro van New York een man in een fatale wurggreep hield. De 26-jarige Daniel Penny zei nooit de bedoeling te hebben gehad de dakloze Jordan Neely te doden.
Het incident vond vorig jaar plaats, toen Neely luidruchtig een metrotrein betrad. Hij schreeuwde dat hij honger had en weer naar de gevangenis wilde. Oud-militair Penny greep de man van achteren beet, werkte hem tegen de grond en hield hem daar minutenlang vast. Neely overleefde dat niet.
De zaak kreeg veel aandacht. Critici vonden dat de zwarte Neely het slachtoffer was van een witte man die eigenhandig optrad als burgerwacht. Medestanders van de voormalige militair, onder wie Republikeinse politici, noemden hem juist een held.
Omstanders
Aanklagers concludeerden dat Penny te ver ging. Hij zou zonder rechtvaardiging dodelijk geweld hebben gebruikt en Neely onnodig lang hebben vastgehouden. Ook zou hij waarschuwingen van omstanders hebben genegeerd dat het leven van de dakloze man gevaar liep.
De advocaten van de oud-militair betoogden op hun beurt dat hun cliënt omstanders wilde beschermen. Juryleden oordeelden uiteindelijk dat hij niet schuldig was aan dood door schuld. Eerder was ook al een zwaardere aanklacht vervallen, omdat de jury daar verdeeld over was.
De vader van Neely reageerde maandag onthutst. "Ik heb hier genoeg van", zei hij na de uitspraak. "Het systeem is oneerlijk."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
4 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
19 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
47 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
53 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
4 uur geleden