Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak verdachten liquidatie bij schoolplein Zaandam 2015

Vrijspraak verdachten liquidatie bij schoolplein Zaandam 2015

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft de beide verdachten van de liquidatie van crimineel Lucas Boom (43) in 2015 in Zaandam vrijgesproken. De rechtbank zag onvoldoende bewijs voor betrokkenheid van Qio C. en Genaro L. Het Openbaar Ministerie had eerder levenslang geëist tegen C. en 16,5 jaar tegen L.

Boom werd in juni 2015 neergeschoten, nadat hij zijn zoontje naar school had gebracht. Het slachtoffer werd voor de ogen van tientallen schoolkinderen op klaarlichte dag beschoten. Er werden 38 kogels op hem afgevuurd, vermoedelijk uit een automatisch wapen. Boom zou 25 keer geraakt zijn en overleefde dit niet.

Volgens justitie zou C. een van de schutters zijn en L. verkenningen hebben uitgevoerd. De rechtbank zag wel aanwijzingen dat de twee mogelijk betrokken zouden kunnen zijn, maar te weinig bewijs voor een veroordeling. Dat de telefoons van beiden rond de moord in de buurt waren geweest was voor de rechter niet genoeg om te bewijzen dat ze betrokken waren. "Het dossier biedt hiervoor onvoldoende aanknopingspunten", concludeerde de voorzitter van de rechtbank.

Ontkenning

De schutters gingen er na de moordaanslag vandoor in een bestelbus, die later uitgebrand werd teruggevonden in Amsterdam-Noord. Ook van het in brand steken van de bus sprak de rechtbank de verdachten vrij.

De twee hebben altijd ontkend, zij werden in 2015 al aangehouden voor betrokkenheid bij de moord, maar het kwam destijds niet tot een strafzaak. In 2021 werd het onderzoek heropend na een verklaring van een tweede anonieme getuige. Die verklaring kon volgens de rechtbank niet gebruikt worden als bewijs. "Omdat die niet genoeg wordt gesteund door ander bewijs", zei de voorzitter. Dat is een vereiste.

Het duo kreeg eerder al 13,5 en 20 jaar, voor de mislukte moordaanslag op de Amsterdamse crimineel Peter 'Pjotr' R. in Diemen in november 2015. Een derde verdachte in de liquidatiezaak van Boom werd eerder ook vrijgesproken. In de zaak dient hoger beroep. Hij zit op dit moment een gevangenisstraf van 29,5 jaar uit voor de zogeheten vergismoord op de 17-jarige stagiair Mohamed Bouchikhi in januari 2018 in het Amsterdamse buurthuis in de buurt Wittenburg.

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

8 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

8 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

11 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

12 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

13 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

13 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

14 uur geleden