Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak verdachten liquidatie bij schoolplein Zaandam 2015

Vrijspraak verdachten liquidatie bij schoolplein Zaandam 2015

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft de beide verdachten van de liquidatie van crimineel Lucas Boom (43) in 2015 in Zaandam vrijgesproken. De rechtbank zag onvoldoende bewijs voor betrokkenheid van Qio C. en Genaro L. Het Openbaar Ministerie had eerder levenslang geëist tegen C. en 16,5 jaar tegen L.

Boom werd in juni 2015 neergeschoten, nadat hij zijn zoontje naar school had gebracht. Het slachtoffer werd voor de ogen van tientallen schoolkinderen op klaarlichte dag beschoten. Er werden 38 kogels op hem afgevuurd, vermoedelijk uit een automatisch wapen. Boom zou 25 keer geraakt zijn en overleefde dit niet.

Volgens justitie zou C. een van de schutters zijn en L. verkenningen hebben uitgevoerd. De rechtbank zag wel aanwijzingen dat de twee mogelijk betrokken zouden kunnen zijn, maar te weinig bewijs voor een veroordeling. Dat de telefoons van beiden rond de moord in de buurt waren geweest was voor de rechter niet genoeg om te bewijzen dat ze betrokken waren. "Het dossier biedt hiervoor onvoldoende aanknopingspunten", concludeerde de voorzitter van de rechtbank.

Ontkenning

De schutters gingen er na de moordaanslag vandoor in een bestelbus, die later uitgebrand werd teruggevonden in Amsterdam-Noord. Ook van het in brand steken van de bus sprak de rechtbank de verdachten vrij.

De twee hebben altijd ontkend, zij werden in 2015 al aangehouden voor betrokkenheid bij de moord, maar het kwam destijds niet tot een strafzaak. In 2021 werd het onderzoek heropend na een verklaring van een tweede anonieme getuige. Die verklaring kon volgens de rechtbank niet gebruikt worden als bewijs. "Omdat die niet genoeg wordt gesteund door ander bewijs", zei de voorzitter. Dat is een vereiste.

Het duo kreeg eerder al 13,5 en 20 jaar, voor de mislukte moordaanslag op de Amsterdamse crimineel Peter 'Pjotr' R. in Diemen in november 2015. Een derde verdachte in de liquidatiezaak van Boom werd eerder ook vrijgesproken. In de zaak dient hoger beroep. Hij zit op dit moment een gevangenisstraf van 29,5 jaar uit voor de zogeheten vergismoord op de 17-jarige stagiair Mohamed Bouchikhi in januari 2018 in het Amsterdamse buurthuis in de buurt Wittenburg.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

52 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

1 uur geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

3 uur geleden