Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak in opruiingszaak Willem Engel

Vrijspraak in opruiingszaak Willem Engel

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft activist Willem Engel donderdag vrijgesproken van opruiing en het negeren van een bevel van de politie. Er was een taakstraf van negentig uur en een voorwaardelijke geldboete van 250 euro geƫist.

De 47-jarige voorman van actiegroep Viruswaarheid werd verdacht van opruiing via Facebook tijdens een demonstratie in het centrum van Den Haag tegen de coronaspoedwet in oktober 2020. Hij riep in een livestream op om agenten te arresteren. De rechtbank noemt die uitspraken echter niet opruiend, mede omdat hij nadrukkelijk opriep om geen geweld te gebruiken en geen verzet te plegen. "De rechtbank oordeelt dat niet kan worden bewezen dat de verdachte heeft aangezet tot het plegen van geweld tegen het openbaar gezag, gelet op de inhoud en strekking van de uitlating", zo luidt de uitspraak.

Ook zou Engel een bevel van de politie hebben genegeerd om Den Haag te verlaten nadat de demonstratie door de burgemeester was verboden. De rechtbank ziet dat echter ook anders, omdat Engel wel degelijk wegliep nadat hem dat was gevraagd. Dat hij kort daarna toch is aangehouden, wil niet zeggen dat hij niet van plan was te vertrekken, aldus de rechtbank. "Daarvoor is de tijdspanne te kort tussen de opdracht om de stad te verlaten en de insluiting van de groep demonstranten en de daaropvolgende aanhouding."

Dit strafproces staat los van een eerdere strafzaak die volgde na een massa-aangifte. De rechtbank in Rotterdam sprak Engel grotendeels vrij en veroordeelde hem tot een voorwaardelijke celstraf van een maand voor opruiing. Die zaak ging over een reeks berichten over corona op sociale media. Deze zaak loopt nog in hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

52 minuten geleden
Burgemeester Loosdrecht: draagvlak niet los te zien van Den Haag

LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.

3 uur geleden
Onderzoek: extreemrechts gebruikt bezorgde burgers om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.

3 uur geleden
Burgemeester: brute nacht in IJsselstein door 'gajes'

IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.

3 uur geleden
Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

4 uur geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

5 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

5 uur geleden