Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak in hoger beroep voor schieten bij Thialf

Vrijspraak in hoger beroep voor schieten bij Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De man die begin 2017 voormalig directeur Bert Jonker van ingenieursbureau Clafis bij het Thialf-schaatsstadion zou hebben beschoten, is daarvoor in hoger beroep vrijgesproken. Het gerechtshof in Leeuwarden heeft hem wel veroordeeld tot drie maanden cel voor het tonen van een wapen aan Jonker.

De straf is veel lager dan de eis van het Openbaar Ministerie. De aanklager vroeg in hoger beroep om 3,5 jaar cel voor een poging tot doodslag. De rechtbank in Leeuwarden veroordeelde Charles Reinier van der W. (60) in 2019 tot 2,5 jaar cel wegens zware mishandeling.

Van der W. en Jonker troffen elkaar op de avond van zaterdag 7 januari 2017. Dit gebeurde op het parkeerterrein van het Thialf-stadion in Heerenveen. Er waren dat weekend internationale schaatswedstrijden. Van der W. en Jonker, tevens schaatssponsor, hadden een zakelijk conflict. Toen Jonker wilde wegrijden, hield Van der W. zijn auto tegen. Beide mannen hebben verschillend verklaard over wie een wapen bij zich had en wat er bij hun ontmoeting is gebeurd.

Verklaring

Volgens Jonker had Van der W. een vuurwapen bij zich en werd hij beschoten. Van der W. heeft verklaard dat hij vanuit zijn toenmalige woonplaats in Brazilië naar Nederland was gekomen om te komen praten. Een overname van het bedrijf van Van der W. door Clafis was afgeketst. Jonker zou in zijn auto een revolver tevoorschijn hebben gehaald, dat hij wilde afpakken. Toen Jonker wegreed, zou Van der W. naar eigen zeggen zijn gevallen en ging het wapen af. Een wapen, kogel of huls zijn nooit gevonden. Van der W. werd ruim zes maanden later opgepakt in Spanje.

Het hof is ervan overtuigd dat Van der W. een wapen op zak had. Daarmee heeft hij Jonker ook bedreigd, concluderen de rechters. Maar er kan volgens het hof niet met zekerheid worden gesteld of Van der W. met scherp heeft geschoten op Jonker. Jonker liep weliswaar een handwond op, maar er bestaat bij het hof teveel twijfel over hoe die is ontstaan. Ook zijn er geen overtuigende sporen in de auto gevonden die duiden op een schietpartij.

Van der W., wiens voorarrest veel langer heeft geduurd dan de straf van het hof, moet Jonker een schadevergoeding betalen van 1450 euro.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

2 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

3 uur geleden
Gewonde bij steekincident in Schinveld

SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Duizenden mensen lopen door Amsterdam tijdens WorldPride March

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.

17 uur geleden
Tientallen XR-activisten aangehouden na blokkade A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.

18 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

19 uur geleden