Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijspraak exploitant Chemelot voor ongevallen industrieterrein

Vrijspraak exploitant Chemelot voor ongevallen industrieterrein

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft exploitant Chemelot Site Permit (CSP) van industrieterrein Chemelot in Geleen dinsdag volledig vrijgesproken van alle ten laste gelegde verwijten door het Openbaar Ministerie (OM). Het OM verweet CSP in zes gevallen dat het zijn taak als toezichthouder niet goed heeft uitgevoerd, variërend van het ontsnappen van een grote hoeveelheid blauwzuurgas tot brand bij enkele bedrijven op Chemelot, waarbij een werknemer om het leven kwam.

Het Openbaar Ministerie (OM) had 7,5 miljoen euro boete geëist, waarvan 5 voorwaardelijk. Maar volgens de rechtbank heeft CSP zich aan de vergunningvoorschriften gehouden.

CSP zei op de zitting slechts een zeer beperkte rol te hebben van administratieve en controlerende aard. Incidenten bij bedrijven kunnen CSP niet worden toegerekend, aldus de advocaat. De rechtbank ging daarin dinsdag mee.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

7 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

8 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

9 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

11 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

11 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

12 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

12 uur geleden