Vrijspraak exploitant Chemelot voor ongevallen industrieterrein
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft exploitant Chemelot Site Permit (CSP) van industrieterrein Chemelot in Geleen dinsdag volledig vrijgesproken van alle ten laste gelegde verwijten door het Openbaar Ministerie (OM). Het OM verweet CSP in zes gevallen dat het zijn taak als toezichthouder niet goed heeft uitgevoerd, variërend van het ontsnappen van een grote hoeveelheid blauwzuurgas tot brand bij enkele bedrijven op Chemelot, waarbij een werknemer om het leven kwam.
Het Openbaar Ministerie (OM) had 7,5 miljoen euro boete geëist, waarvan 5 voorwaardelijk. Maar volgens de rechtbank heeft CSP zich aan de vergunningvoorschriften gehouden.
CSP zei op de zitting slechts een zeer beperkte rol te hebben van administratieve en controlerende aard. Incidenten bij bedrijven kunnen CSP niet worden toegerekend, aldus de advocaat. De rechtbank ging daarin dinsdag mee.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
8 uur geleden