
Vrijgelaten Palestijnse gevangenen aangekomen in Ramallah
RAMALLAH (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft zaterdag opnieuw Palestijnse gevangenen laten gaan. Op televisiebeelden is te zien dat zij in bussen arriveerden in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever. Dat gebeurde nadat Hamas drie Israëlische gijzelaars had vrijgelaten in de Gazastrook.
Het is nog onduidelijk hoeveel mensen in de bussen zitten. Eerder was gemeld dat 183 Palestijnse gevangenen zouden vrijkomen. In het bestand tussen Israël en Hamas is afgesproken dat stapsgewijs gijzelaars voor gevangenen worden geruild.
De drie gijzelaars die vrijkwamen in de Gazastrook zijn Ofer Kalderon, Yarden Bibas en Keith Siegel. In Israël is verheugd gereageerd op hun vrijlating en ook vanuit het buitenland kwamen reacties.
Zo zei de Franse president Emmanuel Macron de opluchting en vreugde te delen van de familie en vrienden van de Frans-Israëlische Kalderon. Hij heeft "483 dagen doorgebracht in een onvoorstelbare hel", aldus het staatshoofd.
Meer uit Buitenland
NEWARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De burgemeester van de Amerikaanse stad Newark in de staat New Jersey is vrijdag aangehouden tijdens een protest bij een detentiecentrum voor migranten. Democraat Ras Baraka maakte zich volgens de autoriteiten schuldig aan huisvredebreuk toen hij weigerde de faciliteit te verlaten.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan voert een militaire aanval uit op India. Volgens het Pakistaanse leger gaat het om een vergeldingsactie, nadat India eerder in de nacht luchtaanvallen had uitgevoerd op militaire bases in Pakistan.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.
10 uur geledenJAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.
11 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.
11 uur geledenMEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.
12 uur geleden