Vrijgelaten Israëlische gijzelaar: door de hel gegaan
TEL AVIV (ANP/RTR) - Eén van de door Hamas vrijgelaten gijzelaars zei dat ze "door de hel" is gegaan toen ze werd ontvoerd. "Er werd geen onderscheid gemaakt tussen jong en oud. Het was erg pijnlijk. Ze sloegen mij op mijn ribben", aldus de 85-jarige Yocheved Lifshitz.
De vrouw vertelde dat ze op een motor werd meegenomen. "Ze bliezen het elektrische grenshek op dat 2 miljoen dollar kostte, maar niet heeft geholpen", aldus Lifshitz. Daarna werd ze door een tunnelcomplex geleid dat zij beschreef als een "spinnenweb".
In gevangenschap werd ze goed behandeld door Hamas, zei Lifshitz. Ze zou onder andere door een dokter zijn bezocht.
Lifshitz en de 79-jarige Nurit Cooper werden beiden maandagavond vrijgelaten. Zij werden samen met hun echtgenoten ontvoerd vlak bij de grens met de Gazastrook. De mannen worden nog gevangengehouden.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
10 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
10 uur geleden