Vrijgelaten Israëlische gijzelaar: door de hel gegaan
TEL AVIV (ANP/RTR) - Eén van de door Hamas vrijgelaten gijzelaars zei dat ze "door de hel" is gegaan toen ze werd ontvoerd. "Er werd geen onderscheid gemaakt tussen jong en oud. Het was erg pijnlijk. Ze sloegen mij op mijn ribben", aldus de 85-jarige Yocheved Lifshitz.
De vrouw vertelde dat ze op een motor werd meegenomen. "Ze bliezen het elektrische grenshek op dat 2 miljoen dollar kostte, maar niet heeft geholpen", aldus Lifshitz. Daarna werd ze door een tunnelcomplex geleid dat zij beschreef als een "spinnenweb".
In gevangenschap werd ze goed behandeld door Hamas, zei Lifshitz. Ze zou onder andere door een dokter zijn bezocht.
Lifshitz en de 79-jarige Nurit Cooper werden beiden maandagavond vrijgelaten. Zij werden samen met hun echtgenoten ontvoerd vlak bij de grens met de Gazastrook. De mannen worden nog gevangengehouden.
Meer uit Buitenland
CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
2 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
11 uur geleden