Vrijgelaten Griner mag na controle in medisch centrum naar huis
HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner mag het medisch centrum verlaten waar ze gecontroleerd werd na haar vrijlating uit Rusland vorige week. "Het voelt zo goed om thuis te zijn", schreef Griner in haar eerste post op Instagram sinds ze terug is in de Verenigde Staten na ruim negen maanden te hebben vastgezeten.
De 32-jarige basketbalster kwam acht dagen geleden vrij uit Rusland, in ruil voor de Russische wapenhandelaar Viktor Bout die in de Verenigde Staten vastzat. Griner werd opgepakt omdat ze een gram cannabisolie in haar bagage had.
In haar post zegt Griner dat de afgelopen periode zwaar is geweest, maar dat ze geloof heeft gehouden dankzij de steun van iedereen die met haar bezig was. Ze wil met name president Joe Biden en zijn regering bedanken voor alles wat ze hebben gedaan om haar naar huis te krijgen.
Griner zegt ook van plan te zijn dit seizoen gewoon basketbal te spelen. Ze zal uitkomen voor Phoenix Mercury, het team waar ze al voor speelde voordat ze werd opgepakt en waarmee ze in 2014 de WNBA wist te winnen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
1 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
2 uur geleden