Vrijgelaten Griner mag na controle in medisch centrum naar huis
HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner mag het medisch centrum verlaten waar ze gecontroleerd werd na haar vrijlating uit Rusland vorige week. "Het voelt zo goed om thuis te zijn", schreef Griner in haar eerste post op Instagram sinds ze terug is in de Verenigde Staten na ruim negen maanden te hebben vastgezeten.
De 32-jarige basketbalster kwam acht dagen geleden vrij uit Rusland, in ruil voor de Russische wapenhandelaar Viktor Bout die in de Verenigde Staten vastzat. Griner werd opgepakt omdat ze een gram cannabisolie in haar bagage had.
In haar post zegt Griner dat de afgelopen periode zwaar is geweest, maar dat ze geloof heeft gehouden dankzij de steun van iedereen die met haar bezig was. Ze wil met name president Joe Biden en zijn regering bedanken voor alles wat ze hebben gedaan om haar naar huis te krijgen.
Griner zegt ook van plan te zijn dit seizoen gewoon basketbal te spelen. Ze zal uitkomen voor Phoenix Mercury, het team waar ze al voor speelde voordat ze werd opgepakt en waarmee ze in 2014 de WNBA wist te winnen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
27 minuten geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
4 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
10 uur geleden