Vrijgelaten Griner mag na controle in medisch centrum naar huis
HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner mag het medisch centrum verlaten waar ze gecontroleerd werd na haar vrijlating uit Rusland vorige week. "Het voelt zo goed om thuis te zijn", schreef Griner in haar eerste post op Instagram sinds ze terug is in de Verenigde Staten na ruim negen maanden te hebben vastgezeten.
De 32-jarige basketbalster kwam acht dagen geleden vrij uit Rusland, in ruil voor de Russische wapenhandelaar Viktor Bout die in de Verenigde Staten vastzat. Griner werd opgepakt omdat ze een gram cannabisolie in haar bagage had.
In haar post zegt Griner dat de afgelopen periode zwaar is geweest, maar dat ze geloof heeft gehouden dankzij de steun van iedereen die met haar bezig was. Ze wil met name president Joe Biden en zijn regering bedanken voor alles wat ze hebben gedaan om haar naar huis te krijgen.
Griner zegt ook van plan te zijn dit seizoen gewoon basketbal te spelen. Ze zal uitkomen voor Phoenix Mercury, het team waar ze al voor speelde voordat ze werd opgepakt en waarmee ze in 2014 de WNBA wist te winnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
9 minuten geledenVERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.
12 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft gestemd voor het ongedaan maken van de terugtrekking van het land uit het Internationaal Strafhof (ICC). De terugtrekking werd in gang gezet door voormalig premier Viktor Orbán, maar zijn opvolger Péter Magyar liet eerder al weten die terug te willen draaien.
32 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een quarantaine van 21 dagen verplicht gesteld voor reizigers uit de Democratische Republiek Congo en Oeganda naar aanleiding van de uitbraak van het ebolavirus. De uitbraak in het oosten werd half mei in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, gemeld en in naburig Oeganda zijn ook gevallen bekend.
56 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz en het Israëlische leger zeggen dat Hamas-commandant Mohammed Odeh dinsdag is omgekomen bij een aanval op Gaza-Stad. Eerder meldden Katz en premier Benjamin Netanyahu al dat het leger een aanval had uitgevoerd die gericht was op Odeh.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie doet naar het zich laat aanzien huiszoeking in het nationale hoofdkwartier van de Spaanse Socialistische Arbeiderspartij (PSOE), de partij van premier Pedro Sánchez. De Guardia Civil heeft alleen bekendgemaakt het pand te zijn binnengegaan in een onderzoek naar illegale financiering van de partij.
1 uur geleden