Vrijgelaten Griner mag na controle in medisch centrum naar huis
HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner mag het medisch centrum verlaten waar ze gecontroleerd werd na haar vrijlating uit Rusland vorige week. "Het voelt zo goed om thuis te zijn", schreef Griner in haar eerste post op Instagram sinds ze terug is in de Verenigde Staten na ruim negen maanden te hebben vastgezeten.
De 32-jarige basketbalster kwam acht dagen geleden vrij uit Rusland, in ruil voor de Russische wapenhandelaar Viktor Bout die in de Verenigde Staten vastzat. Griner werd opgepakt omdat ze een gram cannabisolie in haar bagage had.
In haar post zegt Griner dat de afgelopen periode zwaar is geweest, maar dat ze geloof heeft gehouden dankzij de steun van iedereen die met haar bezig was. Ze wil met name president Joe Biden en zijn regering bedanken voor alles wat ze hebben gedaan om haar naar huis te krijgen.
Griner zegt ook van plan te zijn dit seizoen gewoon basketbal te spelen. Ze zal uitkomen voor Phoenix Mercury, het team waar ze al voor speelde voordat ze werd opgepakt en waarmee ze in 2014 de WNBA wist te winnen.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
3 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
7 uur geleden