Vrijgelaten gijzelaars teruggekeerd naar Israël
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De vier Israëlische gijzelaars die door Hamas zijn vrijgelaten, zijn terug in Israël. Ze zijn daarnaartoe gebracht door de Israëlische krijgsmacht, die de vrouwen had ontvangen van een team van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC).
De vrouwen krijgen in Israël medische zorg en zijn herenigd met hun ouders. Times of Israel meldt op basis van legerfunctionarissen dat het viertal in relatief goede fysieke conditie is. De jonge vrouwen, allen militair, werden eerder op de ochtend door het ICRC opgehaald.
Op livebeelden was te zien dat de vrouwen militaire kleding droegen en zelfstandig uit auto's van Hamas stapten. Ze werden naar een podium geleid, waar ze lachten en juichten, voordat ze in auto's van het ICRC stapten. Hun ouders applaudisseerden en huilden bij het zien van de beelden. De overdracht werd ook gevolgd op een plein in Tel Aviv. Honderden Israëliërs vierden daar de vrijlating van de vier vrouwen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
1 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
4 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
7 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
9 uur geleden