Vrijgelaten gijzelaars teruggekeerd naar Israël
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De vier Israëlische gijzelaars die door Hamas zijn vrijgelaten, zijn terug in Israël. Ze zijn daarnaartoe gebracht door de Israëlische krijgsmacht, die de vrouwen had ontvangen van een team van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC).
De vrouwen krijgen in Israël medische zorg en zijn herenigd met hun ouders. Times of Israel meldt op basis van legerfunctionarissen dat het viertal in relatief goede fysieke conditie is. De jonge vrouwen, allen militair, werden eerder op de ochtend door het ICRC opgehaald.
Op livebeelden was te zien dat de vrouwen militaire kleding droegen en zelfstandig uit auto's van Hamas stapten. Ze werden naar een podium geleid, waar ze lachten en juichten, voordat ze in auto's van het ICRC stapten. Hun ouders applaudisseerden en huilden bij het zien van de beelden. De overdracht werd ook gevolgd op een plein in Tel Aviv. Honderden Israëliërs vierden daar de vrijlating van de vier vrouwen.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
35 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
2 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
20 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
20 uur geleden