Vrijgelaten gijzelaars teruggekeerd naar Israël
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De vier Israëlische gijzelaars die door Hamas zijn vrijgelaten, zijn terug in Israël. Ze zijn daarnaartoe gebracht door de Israëlische krijgsmacht, die de vrouwen had ontvangen van een team van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC).
De vrouwen krijgen in Israël medische zorg en zijn herenigd met hun ouders. Times of Israel meldt op basis van legerfunctionarissen dat het viertal in relatief goede fysieke conditie is. De jonge vrouwen, allen militair, werden eerder op de ochtend door het ICRC opgehaald.
Op livebeelden was te zien dat de vrouwen militaire kleding droegen en zelfstandig uit auto's van Hamas stapten. Ze werden naar een podium geleid, waar ze lachten en juichten, voordat ze in auto's van het ICRC stapten. Hun ouders applaudisseerden en huilden bij het zien van de beelden. De overdracht werd ook gevolgd op een plein in Tel Aviv. Honderden Israëliërs vierden daar de vrijlating van de vier vrouwen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."
24 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
1 uur geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten dat Khamenei gewond zou zijn geraakt in de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
2 uur geleden