Vrijgelaten gijzelaars teruggekeerd naar Israël
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De vier Israëlische gijzelaars die door Hamas zijn vrijgelaten, zijn terug in Israël. Ze zijn daarnaartoe gebracht door de Israëlische krijgsmacht, die de vrouwen had ontvangen van een team van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC).
De vrouwen krijgen in Israël medische zorg en zijn herenigd met hun ouders. Times of Israel meldt op basis van legerfunctionarissen dat het viertal in relatief goede fysieke conditie is. De jonge vrouwen, allen militair, werden eerder op de ochtend door het ICRC opgehaald.
Op livebeelden was te zien dat de vrouwen militaire kleding droegen en zelfstandig uit auto's van Hamas stapten. Ze werden naar een podium geleid, waar ze lachten en juichten, voordat ze in auto's van het ICRC stapten. Hun ouders applaudisseerden en huilden bij het zien van de beelden. De overdracht werd ook gevolgd op een plein in Tel Aviv. Honderden Israëliërs vierden daar de vrijlating van de vier vrouwen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
3 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
5 uur geleden