Vrije training GP Canada valt door cameraproblemen in het water
MONTREAL (ANP) - De eerste vrije training van de Grote Prijs van Canada is grotendeels mislukt door problemen met de beveiligingscamera's. De coureurs kwamen slechts een klein kwartier van de training in actie op het circuit Gilles Villeneuve. De Alpine van de Fransman Pierre Gasly viel uit waardoor er een rode vlag kwam. Door problemen met de beveiligingscamera's kwam er geen herstart.
Max Verstappen zette de vijfde tijd neer. Verstappen was in zijn ronde anderhalve seconden langzamer dan Valtteri Bottas. De Fin was in zijn Alfa Romeo met 1.18,728 de snelste, voor Lance Stroll en Fernando Alonso. Nyck de Vries zette de twaalfde tijd neer, maar op ruime achterstand van Bottas. Hij was de laagst geklasseerde die een tijd neerzette.
Nadat de wagen van Gasly van de baan was geduwd door de marshals gingen de coureurs ervan uit dat er snel een herstart zou zijn. Dat lukte echter nog niet omdat er een probleem was met de camera's langs de baan en het communicatiesysteem ervan. Daarom besloot de raceleiding de training ook voortijdig te beëindigen.
Later op vrijdag volgt de tweede vrije training in Montreal. Die begint een half uur eerder, om 22.30 uur (Nederlandse tijd), en duurt in plaats van een uur nu 90 minuten, zo heeft de Formule 1 laten weten.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden