Vrije training GP Canada valt door cameraproblemen in het water
MONTREAL (ANP) - De eerste vrije training van de Grote Prijs van Canada is grotendeels mislukt door problemen met de beveiligingscamera's. De coureurs kwamen slechts een klein kwartier van de training in actie op het circuit Gilles Villeneuve. De Alpine van de Fransman Pierre Gasly viel uit waardoor er een rode vlag kwam. Door problemen met de beveiligingscamera's kwam er geen herstart.
Max Verstappen zette de vijfde tijd neer. Verstappen was in zijn ronde anderhalve seconden langzamer dan Valtteri Bottas. De Fin was in zijn Alfa Romeo met 1.18,728 de snelste, voor Lance Stroll en Fernando Alonso. Nyck de Vries zette de twaalfde tijd neer, maar op ruime achterstand van Bottas. Hij was de laagst geklasseerde die een tijd neerzette.
Nadat de wagen van Gasly van de baan was geduwd door de marshals gingen de coureurs ervan uit dat er snel een herstart zou zijn. Dat lukte echter nog niet omdat er een probleem was met de camera's langs de baan en het communicatiesysteem ervan. Daarom besloot de raceleiding de training ook voortijdig te beƫindigen.
Later op vrijdag volgt de tweede vrije training in Montreal. Die begint een half uur eerder, om 22.30 uur (Nederlandse tijd), en duurt in plaats van een uur nu 90 minuten, zo heeft de Formule 1 laten weten.
Meer uit Sport
MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
22 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geleden