Vrije training GP Canada valt door cameraproblemen in het water
MONTREAL (ANP) - De eerste vrije training van de Grote Prijs van Canada is grotendeels mislukt door problemen met de beveiligingscamera's. De coureurs kwamen slechts een klein kwartier van de training in actie op het circuit Gilles Villeneuve. De Alpine van de Fransman Pierre Gasly viel uit waardoor er een rode vlag kwam. Door problemen met de beveiligingscamera's kwam er geen herstart.
Max Verstappen zette de vijfde tijd neer. Verstappen was in zijn ronde anderhalve seconden langzamer dan Valtteri Bottas. De Fin was in zijn Alfa Romeo met 1.18,728 de snelste, voor Lance Stroll en Fernando Alonso. Nyck de Vries zette de twaalfde tijd neer, maar op ruime achterstand van Bottas. Hij was de laagst geklasseerde die een tijd neerzette.
Nadat de wagen van Gasly van de baan was geduwd door de marshals gingen de coureurs ervan uit dat er snel een herstart zou zijn. Dat lukte echter nog niet omdat er een probleem was met de camera's langs de baan en het communicatiesysteem ervan. Daarom besloot de raceleiding de training ook voortijdig te beëindigen.
Later op vrijdag volgt de tweede vrije training in Montreal. Die begint een half uur eerder, om 22.30 uur (Nederlandse tijd), en duurt in plaats van een uur nu 90 minuten, zo heeft de Formule 1 laten weten.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
22 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
22 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
1 dag geleden