Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrije training Formule 1 afgelast door noodweer in Sotsji

Vrije training Formule 1 afgelast door noodweer in Sotsji

SOTSJI (ANP) - De coureurs in de Formule 1 komen zaterdag niet in actie in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Rusland, die om 11.00 uur had moeten beginnen. Het is noodweer in Sotsji, waar het racecircuit ligt. Ook de komende uren rekent de wedstrijdleiding op veel regen. Op televisiebeelden was te zien dat een laag water op de baan stond, waardoor racen te gevaarlijk is.

Het is wel de bedoeling dat er een kwalificatierace wordt gehouden op zaterdagmiddag, maar ook dat is afhankelijk van de weersomstandigheden. Die sessie is gepland om 14.00 uur.

Mocht er door de nattigheid helemaal niet gereden kunnen worden, dan heeft de wedstrijdleiding de mogelijkheid om de kwalificatie naar zondagmorgen te verzetten. "De kwalificatie voor de Formule 1 heeft prioriteit", zei raceleider Michael Masi. "Maar als door de regen die kwalificatie onverhoopt niet kan doorgaan, zullen we die zondagmorgen doen. Dat is in het verleden wel vaker gebeurd."

Zonder problemen

De eerste trainingsdag in Sotsji verliep vrijdag zonder problemen. De Fin Valtteri Bottas was in beide vrije trainingen de snelste in zijn Mercedes. Max Verstappen reed de derde en de zesde tijd. De Nederlander van Red Bull heeft ervoor gekozen in Sotsji zijn vierde motorwissel toe te passen, met als gevolg dat hij zondag achteraan moet starten in de race.

De regen was eerder dit seizoen spelbreker bij de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps. De kwalificatierace ging ondanks de natte en gladde baan wel door en Verstappen pakte poleposition. Op zondag werd er na uren wachten voor de vorm een race over enkele rondjes gehouden achter de safetycar. Die paar rondjes waren voldoende voor het opmaken van een klassement, met op de eerste plaats Verstappen.

Meer uit Sport

NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

45 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

2 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

4 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

19 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

20 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden