Vrije training Formule 1 afgelast door noodweer in Sotsji
SOTSJI (ANP) - De coureurs in de Formule 1 komen zaterdag niet in actie in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Rusland, die om 11.00 uur had moeten beginnen. Het is noodweer in Sotsji, waar het racecircuit ligt. Ook de komende uren rekent de wedstrijdleiding op veel regen. Op televisiebeelden was te zien dat een laag water op de baan stond, waardoor racen te gevaarlijk is.
Het is wel de bedoeling dat er een kwalificatierace wordt gehouden op zaterdagmiddag, maar ook dat is afhankelijk van de weersomstandigheden. Die sessie is gepland om 14.00 uur.
Mocht er door de nattigheid helemaal niet gereden kunnen worden, dan heeft de wedstrijdleiding de mogelijkheid om de kwalificatie naar zondagmorgen te verzetten. "De kwalificatie voor de Formule 1 heeft prioriteit", zei raceleider Michael Masi. "Maar als door de regen die kwalificatie onverhoopt niet kan doorgaan, zullen we die zondagmorgen doen. Dat is in het verleden wel vaker gebeurd."
Zonder problemen
De eerste trainingsdag in Sotsji verliep vrijdag zonder problemen. De Fin Valtteri Bottas was in beide vrije trainingen de snelste in zijn Mercedes. Max Verstappen reed de derde en de zesde tijd. De Nederlander van Red Bull heeft ervoor gekozen in Sotsji zijn vierde motorwissel toe te passen, met als gevolg dat hij zondag achteraan moet starten in de race.
De regen was eerder dit seizoen spelbreker bij de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps. De kwalificatierace ging ondanks de natte en gladde baan wel door en Verstappen pakte poleposition. Op zondag werd er na uren wachten voor de vorm een race over enkele rondjes gehouden achter de safetycar. Die paar rondjes waren voldoende voor het opmaken van een klassement, met op de eerste plaats Verstappen.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
20 minuten geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
17 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
21 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
21 uur geleden