Vrijdagmiddag prikadvies voor kinderen uit risicogroepen
DEN HAAG (ANP) - De Gezondheidsraad komt vrijdagmiddag laat met een advies over vaccinatie van kinderen van 5 tot en met 11 jaar uit medische risicogroepen. De raad buigt zich ook over een prikadvies voor alle kinderen, maar dat is nog niet klaar en wordt niet eerder dan volgende week verwacht, aldus een woordvoerder.
Het Europees Geneesmiddelenbureau bepaalde recent dat het vaccin van Pfizer/BioNTech veilig en effectief is voor jonge kinderen. Kinderen die gevaccineerd worden, krijgen net als volwassenen twee prikken, maar dan wel een lagere dosis per prik: 10 microgram in plaats van 30 microgram.
De Gezondheidsraad maakt een bredere afweging in de bepaling of vaccinatie van kinderen een goed idee is. Zo keek de raad bij het oordeel over de vaccinatie van jongeren vanaf 12 jaar ook naar bijvoorbeeld het effect van de coronamaatregelen op het welzijn van jongeren.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.
2 weken geleden