Vrijdag weer twee Nederlandse repatriëringsvluchten vanuit Israël
DEN HAAG (ANP) - Vrijdag worden opnieuw Nederlanders in Israël opgehaald met een repatriëringsvlucht. Er staan twee vluchten gepland, laat minister Hanke Bruins Slot van Buitenlandse Zaken weten.
De Nederlandse ambassade in Israël meldt in een bericht aan Nederlanders in het land dat de repatriëringsvlucht van donderdag vol is. Nederlanders die zich hebben aangemeld bij de ambassade worden "zo spoedig mogelijk" gebeld met informatie over de volgende vluchten, staat in het bericht.
Om hoeveel mensen het gaat, is niet duidelijk. Het ministerie wil niet zeggen hoeveel Nederlanders zich hebben aangemeld bij het informatiepunt van Buitenlandse Zaken en hoeveel mensen terug naar Nederland willen. Volgens een woordvoerder is dat cijfer voortdurend in beweging en willen niet alle Nederlanders die zich bij het ministerie melden daadwerkelijk mee op een vlucht. Woensdag hadden zich ongeveer vijfhonderd mensen bij Buitenlandse Zaken gemeld.
Woensdagavond kwam op de militaire vliegbasis in Eindhoven al een eerste vlucht aan met Nederlanders uit Israël. In het legertoestel zaten 199 mensen. Donderdag rond 12.45 uur vertrok een tweede defensietoestel vanuit Keulen naar Tel Aviv. Naar verwachting keert dat vliegtuig donderdagavond terug in Eindhoven met Nederlanders aan boord.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
6 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
8 uur geleden