Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijdag weer twee Nederlandse repatriëringsvluchten vanuit Israël

Vrijdag weer twee Nederlandse repatriëringsvluchten vanuit Israël

DEN HAAG (ANP) - Vrijdag worden opnieuw Nederlanders in Israël opgehaald met een repatriëringsvlucht. Er staan twee vluchten gepland, laat minister Hanke Bruins Slot van Buitenlandse Zaken weten.

De Nederlandse ambassade in Israël meldt in een bericht aan Nederlanders in het land dat de repatriëringsvlucht van donderdag vol is. Nederlanders die zich hebben aangemeld bij de ambassade worden "zo spoedig mogelijk" gebeld met informatie over de volgende vluchten, staat in het bericht.

Om hoeveel mensen het gaat, is niet duidelijk. Het ministerie wil niet zeggen hoeveel Nederlanders zich hebben aangemeld bij het informatiepunt van Buitenlandse Zaken en hoeveel mensen terug naar Nederland willen. Volgens een woordvoerder is dat cijfer voortdurend in beweging en willen niet alle Nederlanders die zich bij het ministerie melden daadwerkelijk mee op een vlucht. Woensdag hadden zich ongeveer vijfhonderd mensen bij Buitenlandse Zaken gemeld.

Woensdagavond kwam op de militaire vliegbasis in Eindhoven al een eerste vlucht aan met Nederlanders uit Israël. In het legertoestel zaten 199 mensen. Donderdag rond 12.45 uur vertrok een tweede defensietoestel vanuit Keulen naar Tel Aviv. Naar verwachting keert dat vliegtuig donderdagavond terug in Eindhoven met Nederlanders aan boord.

Meer uit Binnenland

Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

27 minuten geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname".

39 minuten geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

3 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

5 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

9 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

11 uur geleden