
Vrijdag veel files verwacht om lang pinksterweekend
DEN HAAG (ANP) - Mensen die vrijdagmiddag de weg op gaan moeten rekening houden met veel files omdat het lange pinksterweekend dan start, meldt de ANWB. Veel mensen gaan voor het lange weekend naar een camping of vakantiepark. Ook op maandag, tweede pinksterdag, kan het druk worden op de weg omdat vakantiegangers dan weer naar huis gaan.
Volgens de ANWB vormen de eerste files zich vrijdag al net na het middaguur en staan tussen 15.00 uur en 17.30 uur de meeste files. De meeste vertraging wordt verwacht op de wegen van Utrecht naar het zuiden (A2, A27) en in Noord-Brabant. Ook op de wegen richting de Veluwe, op de A12 bij de Duitse grens, rond Arnhem en Nijmegen en in Zeeland wordt drukte verwacht.
Maandag is het druk op de weg omdat mensen terug naar huis gaan en omdat er dagjesmensen op pad zijn. De ANWB verwacht dat het vanaf het middaguur druk wordt op de wegen vanuit Zeeland en op de A12 tussen Utrecht en de Duitse grens.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De astronomische zomer begint dit weekend met uitzonderlijk warm weer. Volgens Weeronline worden zaterdag in grote delen van Nederland tropische temperaturen van 30 graden of meer verwacht. Door de late zonsondergang blijft het ook 's avonds lang warm en is een tropennacht, waarbij de temperatuur niet onder de 20 graden zakt, niet uitgesloten.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor oprukkende Afrikaanse varkenspest in Duitsland. De autoriteit roept diertransporteurs op extra scherp te zijn op hygiƫne. Inmiddels is de dierziekte aangetroffen op zo'n 150 kilometer van de grens met Nederland, in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen.
20 minuten geledenDE RIPS (ANP) - In het Brabantse dorp De Rips lopen vrijdagochtend zo'n 150 varkens los rond. Ze komen uit een vrachtwagen die kantelde, meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hekken rond het World Forum zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gesloten. Het gebied is niet meer toegankelijk voor de buitenwereld. Volgende week wordt er de NAVO-top gehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf komende maandag 13.00 uur kunnen mensen een plek reserveren om het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR) digitaal te doorzoeken in de studiezaal van het Nationaal Archief (NA). Op 1 juli nemen de eerste mensen plaats achter een van de vijf beveiligde computers om het beladen oorlogsarchief te bekijken.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".
11 uur geledenNIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.
12 uur geleden