Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijdag uitspraak over mogelijke schorsing PSV-coach Bosz

Vrijdag uitspraak over mogelijke schorsing PSV-coach Bosz

ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB spreekt zich vrijdag uit over een mogelijke schorsing van één duel voor PSV-trainer Peter Bosz. Bosz uitte op 5 oktober voor de camera van ESPN kritiek op scheidsrechter Danny Makkelie na het door PSV gewonnen duel met Sparta. Hij kreeg een schikkingsvoorstel van één wedstrijd schorsing, maar de Eindhovense club ging daarmee niet akkoord. Donderdag volgde een zitting in Zeist, waarbij beide partijen hun standpunt toelichtten.

Voor de aanklager betaald voetbal was het interview met Bosz in strijd met de Gedragscode Officials Betaald Voetbal "omdat Makkelie door Bosz op verbale en non-verbale wijze in diskrediet wordt gebracht".

Bosz vond dat Makkelie in de slotfase voor een strafschop had moeten fluiten na het vloeren van Johan Bakayoko. "Ik ben altijd boos op Makkelie", zei hij na afloop. "Het ligt misschien meer aan mij, maar ik vind het helemaal niets. Als je de beelden terugziet, hoe duidelijk moet het zijn? Of wil je dat spelers gaan liggen? Dit was een heel duidelijke."

Bosz mist wanneer hij geschorst wordt de uitwedstrijd bij AZ van zaterdag.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

18 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

19 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

1 dag geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

1 dag geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

1 dag geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

1 dag geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

1 dag geleden