Vrijdag tot 10 graden op warmetruiendag
HOUTEN (ANP) - Ook op warmetruiendag blijft er sprake van zacht winterweer. Weerbureau Weeronline voorspelt voor vrijdag maxima tot 10 graden, waar 5 graden gebruikelijk is voor deze tijd van het jaar. De ochtend begint wat frisser: tussen de 4 en 7 graden.
Behalve wat bewolking en minimale kans op neerslag op enkele plaatsen, verloopt de dag voor het overgrote deel droog. Ideale omstandigheden om, volgens het gebruik van Klimaatverbond Nederland, een dikke trui aan te trekken en de verwarming wat lager te zetten.
Warmetruiendag is een initiatief waar sinds 2007 jaarlijks honderdduizenden Nederlanders aan meedoen. Het Klimaatverbond rekent voor dat wanneer iedere Nederlander één graad minder warm stookt, dat 3,3 miljoen kubieke meter gas en 6,3 miljoen kilo CO2-uitstoot bespaart.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
11 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.
22 minuten geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor het overschrijden van een maximumaantal personen in de opvang bij Ter Apel wordt mogelijk vandaag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van die gemeente vrijdag.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam zegt met afschuw kennis te hebben genomen van de brandstichting bij een synagoge in de stad. In de nacht van donderdag op vrijdag werd brand gesticht bij een synagoge op het A.B.N. Davidsplein (Blijdorp). Niemand raakte gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de gemeenteraadsverkiezingen komende woensdag zijn meer raadszetels te vullen dan vier jaar geleden. Tientallen gemeenteraden krijgen op basis van de meest recente bevolkingscijfers meer zetels. Er komen 102 zetels bij, terwijl één gemeente er juist 2 verliest. In totaal staan volgende week 8552 zetels op het spel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
14 uur geleden