Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijdag nieuw gesprek om afsluiting gas en elektra te voorkomen

Vrijdag nieuw gesprek om afsluiting gas en elektra te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Ministers Carola Schouten (Armoedebeleid) en Rob Jetten (Energie) bespreken eind deze week met de energieleveranciers de uitgewerkte ideeën om te voorkomen dat mensen deze winter van gas en elektra worden afgesloten, omdat zij de rekening niet meer kunnen betalen. Dat laat een woordvoerder van Jetten weten.

Beide ministers hebben vrijdagmiddag met energieleveranciers gesproken over manieren waarop afsluiting kan worden voorkomen. Vanuit zowel het kabinet als de leveranciers zijn diverse ideeën op tafel gelegd. Die worden nu uitgewerkt en van een advies voorzien. Vrijdag komen de ministers en leveranciers opnieuw bijeen om over het resultaat verder te praten, zegt de woordvoerder van Jetten.

Hij wil nog niet zeggen aan welke oplossingen wordt gedacht; wel dat die van beide kanten moeten komen. Zowel de overheid als energieleveranciers moeten bijdragen aan het gezamenlijke doel: voorkomen dat mensen worden afgesloten.

Betalingsregeling

Volgens ingewijden wordt onder meer gekeken of ook aan mensen die om een betalingsregeling hebben gevraagd, de garantie kan worden gegeven dat zij niet van gas en elektra worden afgesloten. Nu wordt deze afspraak alleen gemaakt als mensen al in een schuldhulpverleningstraject zitten. Het idee is om een stap daarvoor al maatregelen te treffen.

Een ander idee is om het 'shoppen' tussen energieleveranciers te ontmoedigen. Mensen sluiten nu vaak korte contracten af bij de leverancier die op dat moment de gunstigste tarieven heeft. Dat brengt risico's voor leveranciers mee, omdat ze niet weten hoeveel gas en elektra ze moeten inkopen. Om over te gaan op langere contracten is er voor hen meer zekerheid en hoeven zij een minder hoge risico-opslag in hun tarieven te verwerken. Dat is ook gunstig voor consumenten.

Bijspringen

Schouten zei vrijdag, voorafgaand aan het gesprek dat zij en Jetten met de energiemaatschappijen zouden hebben, dat het kabinet er alles aan wil doen om te voorkomen dat mensen worden afgesloten. Jetten zei toen dat het kabinet wil bijspringen als de leveranciers niet zelfstandig kunnen voorkomen dat mensen worden afgesloten. Eventuele maatregelen hoeven wat hem betreft niet te wachten tot Prinsjesdag.

De bewindslieden willen maatregelen die zo gericht mogelijk mensen helpen die het hardst worden geraakt door de huidige hoge energieprijzen. Extra aandacht heeft Schouten voor de mensen die nu al in de schulden zitten.

Meer uit Binnenland

Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

4 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

37 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

42 minuten geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

43 minuten geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

51 minuten geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

1 uur geleden