Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijdag nieuw gesprek om afsluiting gas en elektra te voorkomen

Vrijdag nieuw gesprek om afsluiting gas en elektra te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Ministers Carola Schouten (Armoedebeleid) en Rob Jetten (Energie) bespreken eind deze week met de energieleveranciers de uitgewerkte ideeën om te voorkomen dat mensen deze winter van gas en elektra worden afgesloten, omdat zij de rekening niet meer kunnen betalen. Dat laat een woordvoerder van Jetten weten.

Beide ministers hebben vrijdagmiddag met energieleveranciers gesproken over manieren waarop afsluiting kan worden voorkomen. Vanuit zowel het kabinet als de leveranciers zijn diverse ideeën op tafel gelegd. Die worden nu uitgewerkt en van een advies voorzien. Vrijdag komen de ministers en leveranciers opnieuw bijeen om over het resultaat verder te praten, zegt de woordvoerder van Jetten.

Hij wil nog niet zeggen aan welke oplossingen wordt gedacht; wel dat die van beide kanten moeten komen. Zowel de overheid als energieleveranciers moeten bijdragen aan het gezamenlijke doel: voorkomen dat mensen worden afgesloten.

Betalingsregeling

Volgens ingewijden wordt onder meer gekeken of ook aan mensen die om een betalingsregeling hebben gevraagd, de garantie kan worden gegeven dat zij niet van gas en elektra worden afgesloten. Nu wordt deze afspraak alleen gemaakt als mensen al in een schuldhulpverleningstraject zitten. Het idee is om een stap daarvoor al maatregelen te treffen.

Een ander idee is om het 'shoppen' tussen energieleveranciers te ontmoedigen. Mensen sluiten nu vaak korte contracten af bij de leverancier die op dat moment de gunstigste tarieven heeft. Dat brengt risico's voor leveranciers mee, omdat ze niet weten hoeveel gas en elektra ze moeten inkopen. Om over te gaan op langere contracten is er voor hen meer zekerheid en hoeven zij een minder hoge risico-opslag in hun tarieven te verwerken. Dat is ook gunstig voor consumenten.

Bijspringen

Schouten zei vrijdag, voorafgaand aan het gesprek dat zij en Jetten met de energiemaatschappijen zouden hebben, dat het kabinet er alles aan wil doen om te voorkomen dat mensen worden afgesloten. Jetten zei toen dat het kabinet wil bijspringen als de leveranciers niet zelfstandig kunnen voorkomen dat mensen worden afgesloten. Eventuele maatregelen hoeven wat hem betreft niet te wachten tot Prinsjesdag.

De bewindslieden willen maatregelen die zo gericht mogelijk mensen helpen die het hardst worden geraakt door de huidige hoge energieprijzen. Extra aandacht heeft Schouten voor de mensen die nu al in de schulden zitten.

Meer uit Binnenland

Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

11 minuten geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

18 minuten geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

6 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

6 uur geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

12 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

14 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

14 uur geleden