
Vrijdag in het hele land geen NS-treinen door staking personeel
UTRECHT (ANP) - Vrijdag rijden er in het hele land de hele dag geen NS-treinen, omdat het personeel van de regio Midden staakt, meldt een woordvoerder van de NS. De treinen staan stil vanaf vrijdag 04.00 uur tot zaterdag 04.00 uur.
De regio Midden beslaat het gebied rond Utrecht, een belangrijke spil in het spoornet. Daardoor kunnen alle NS-treinen niet rijden. Bovendien vindt de planning van het treinschema plaats in Utrecht en staken de medewerkers die daarvoor verantwoordelijk zijn ook.
Regionale treinen rijden wel en de woordvoerder verwacht dat internationale treinen ook rijden.
Loonsverhoging
FNV eist een loonsverhoging van 4 procent plus 120 euro voor NS-medewerkers op 1 maart 2025 en 1 maart 2026. De vakbond vindt de jaarlijkse loonsverhoging van 2,55 procent te laag gezien de inflatie.
Voor de vorige cao, die 1 maart afliep, kwamen de vakbonden en NS een loonsverhoging van gemiddeld 6,6 procent overeen, zonder massale stakingen. In 2022 daarentegen bereikten werknemers na grootschalige stakingen een loonsverhoging van ruim 9 procent tot eind 2023.
Na de staking in de regio Midden staat dinsdag een staking gepland in de regio West, op 12 juni in Noord-West en op 16 juni in de regio's Noord en Zuid. Als FNV en NS het dan nog niet eens zijn geworden volgt op 17 juni waarschijnlijk een landelijke staking.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond op de Beverwaardseweg in Rotterdam aangehouden, nadat hij eerder op de vlucht was geslagen voor het arrestatieteam. De man werd opgepakt in verband met een lopend onderzoek.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt de nieuwe sancties af die de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen vier rechters van het Internationaal Strafhof in Den Haag. "Onafhankelijke internationale hoven en tribunalen moeten hun werk ongehinderd kunnen uitvoeren", stelt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) in een tweet.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Heuvel snapt niet zo goed waarom advocaat Vito Shukrula aangifte tegen hem heeft gedaan. "Het is mij niet helemaal duidelijk waar zij over vallen", zei de misdaadjournalist donderdag in RTL Boulevard. Volgens hem kan hij niet iets rectificeren wat hij niet heeft geschreven.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 28-jarige man die wordt verdacht van deelname aan de terroristische organisatie Islamitische Staat (IS) is dinsdag opgepakt in Leiden, meldt het OM donderdag. De verdachte is geboren in Syrië en woont al een tijd in Nederland.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag voor de rechtbank in Den Bosch een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen Limburger Olaf H. (38) voor zijn vermeende poging voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd voor zo'n 2,2 miljoen euro af te persen. Tegen H.'s vriend Mustapha Y. (42) eiste het OM voor medeplichtigheid een half jaar voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. Van Eerd betaalde niets en deed aangifte.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Koningin Máxima wenst Freek Rikkerink van het muzikale duo Suzan & Freek "heel veel sterkte" nu hij ongeneeslijk ziek is. De koningin heeft het nieuws vorige week "met heel veel ongeloof" tot zich genomen, vertelde ze tijdens het persgesprek bij het staatsbezoek aan Tsjechië.
14 uur geledenPRAAG (ANP) - Koningin Máxima kijkt terug op een geslaagd staatsbezoek aan Tsjechië. De vorstin was dankbaar dat het programma aangepast kon worden, zodat koning Willem-Alexander woensdag al naar huis kon vanwege de val van het kabinet. Ze miste hem echter wel aan haar zijde, zei ze donderdag tijdens het persgesprek.
14 uur geleden