Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vrijdag besluit eBay rond koper advertentietak'

'Vrijdag besluit eBay rond koper advertentietak'

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van de Amerikaanse internethandelaar eBay komt vrijdag bijeen om een besluit te nemen over de koper van zijn advertentietak, waar onder meer het Nederlandse Marktplaats deel van is. Dat meldden ingewijden aan persbureau Reuters. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus zou koploper in de overnamestrijd voor de advertentietak zijn.

De verkoop zou wel 10 miljard dollar kunnen opleveren voor eBay. Naar verluidt wil het bedrijf dan volgende week exclusieve gesprekken aangaan met de beoogde koper.

Prosus heeft volgens bronnen concurrentie van twee andere gegadigden bij de overnamestrijd. De ene is een consortium van investeerders Blackstone, Permira en Hellman & Friedman. De andere is de Noorse onlinemarktplaats Adevinta. Door de grote financiƫle slagkracht van Prosus, dat zo'n 7 miljard dollar op de bank heeft en kan rekenen op flinke kredietlijnen van banken, wordt het van oorsprong Zuid-Afrikaanse bedrijf echter gezien als favoriet.

Het kan de grootste overname voor Prosus ooit worden. Het bedrijf verloor eerder dit jaar definitief de strijd om de Britse maaltijdbezorger Just Eat van het Nederlandse Takeaway.

Meer uit Financieel

Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

15 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

16 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

18 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

19 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

1 dag geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

1 dag geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

1 dag geleden