'Vrijdag besluit eBay rond koper advertentietak'
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van de Amerikaanse internethandelaar eBay komt vrijdag bijeen om een besluit te nemen over de koper van zijn advertentietak, waar onder meer het Nederlandse Marktplaats deel van is. Dat meldden ingewijden aan persbureau Reuters. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus zou koploper in de overnamestrijd voor de advertentietak zijn.
De verkoop zou wel 10 miljard dollar kunnen opleveren voor eBay. Naar verluidt wil het bedrijf dan volgende week exclusieve gesprekken aangaan met de beoogde koper.
Prosus heeft volgens bronnen concurrentie van twee andere gegadigden bij de overnamestrijd. De ene is een consortium van investeerders Blackstone, Permira en Hellman & Friedman. De andere is de Noorse onlinemarktplaats Adevinta. Door de grote financiële slagkracht van Prosus, dat zo'n 7 miljard dollar op de bank heeft en kan rekenen op flinke kredietlijnen van banken, wordt het van oorsprong Zuid-Afrikaanse bedrijf echter gezien als favoriet.
Het kan de grootste overname voor Prosus ooit worden. Het bedrijf verloor eerder dit jaar definitief de strijd om de Britse maaltijdbezorger Just Eat van het Nederlandse Takeaway.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
9 minuten geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
10 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
2 uur geleden