Vrij reizen voor EU-inwoners naar Italië weer mogelijk
ROME (ANP/DPA) - Na drie maanden van coronabeperkingen is het voor burgers uit de EU-landen weer mogelijk vrij naar Italië te reizen.
Het land opende woensdag zijn grenzen voor vakantiegangers uit de andere 26 EU-landen en landen zoals Groot-Brittannië, Noorwegen en Zwitserland. Een quarantaine van twee weken is niet langer vereist.
Daarnaast zijn de Italianen zelf vrij om weer heen en weer te reizen tussen de twintig regio's in het land. Alle vliegvelden in het land zijn weer open.
Nieuwe versoepelingen
Van de luchthaven Rome Fiumicino zouden woensdag in totaal zo'n honderd vluchten starten en landen. Een week geleden lag dat aantal aanzienlijk lager, aldus een woordvoerder. In normale tijden zouden dat wel zo'n duizend vluchten zijn, zei hij.
Veel van de 60 miljoen inwoners van Italië keken uit naar de nieuwe versoepelingen. Ze kunnen nu weer zonder opgaaf van redenen familieleden en vrienden bezoeken die verder weg wonen.
Zorgen
Sommige politici en deskundigen waren echter bezorgd dat dit tot meer besmettingen zou kunnen leiden. Daarom willen enkele regio's altijd de temperatuur laten meten van reizigers op luchthavens en treinstations om mogelijke zieken onmiddellijk op te sporen.
De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio benadrukte: "Vandaag is een zeer belangrijke datum." Het land start weer op en bereidt zich voor om weer normaal te worden, schreef hij op Facebook.
Minder nieuwe besmettingen
Italië werd in Europa vroeg en met volle kracht getroffen door de corona-uitbraak. Tot dusver zijn er sinds februari ongeveer 33.530 mensen overleden aan de gevolgen van het virus.
Op 10 maart legde de regering in Rome strenge uitgaans- en reisbeperkingen op. Deze regels werden in verschillende stappen versoepeld. De besmettingsaantallen zijn inmiddels sterk gedaald.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
6 uur geleden