Vrij reizen voor EU-inwoners naar Italië weer mogelijk
ROME (ANP/DPA) - Na drie maanden van coronabeperkingen is het voor burgers uit de EU-landen weer mogelijk vrij naar Italië te reizen.
Het land opende woensdag zijn grenzen voor vakantiegangers uit de andere 26 EU-landen en landen zoals Groot-Brittannië, Noorwegen en Zwitserland. Een quarantaine van twee weken is niet langer vereist.
Daarnaast zijn de Italianen zelf vrij om weer heen en weer te reizen tussen de twintig regio's in het land. Alle vliegvelden in het land zijn weer open.
Nieuwe versoepelingen
Van de luchthaven Rome Fiumicino zouden woensdag in totaal zo'n honderd vluchten starten en landen. Een week geleden lag dat aantal aanzienlijk lager, aldus een woordvoerder. In normale tijden zouden dat wel zo'n duizend vluchten zijn, zei hij.
Veel van de 60 miljoen inwoners van Italië keken uit naar de nieuwe versoepelingen. Ze kunnen nu weer zonder opgaaf van redenen familieleden en vrienden bezoeken die verder weg wonen.
Zorgen
Sommige politici en deskundigen waren echter bezorgd dat dit tot meer besmettingen zou kunnen leiden. Daarom willen enkele regio's altijd de temperatuur laten meten van reizigers op luchthavens en treinstations om mogelijke zieken onmiddellijk op te sporen.
De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio benadrukte: "Vandaag is een zeer belangrijke datum." Het land start weer op en bereidt zich voor om weer normaal te worden, schreef hij op Facebook.
Minder nieuwe besmettingen
Italië werd in Europa vroeg en met volle kracht getroffen door de corona-uitbraak. Tot dusver zijn er sinds februari ongeveer 33.530 mensen overleden aan de gevolgen van het virus.
Op 10 maart legde de regering in Rome strenge uitgaans- en reisbeperkingen op. Deze regels werden in verschillende stappen versoepeld. De besmettingsaantallen zijn inmiddels sterk gedaald.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
7 uur geleden