Vriends over Brobbey: met dat spel een van de beste spelers in Europa
AMSTERDAM (ANP) - Bart Vriends is onder de indruk van Brian Brobbey. De verdediger van Sparta had zich naar eigen zeggen goed voorbereid op de sterke spits van Ajax, maar toch kon hij niet voorkomen dat de aanvaller bij hem weg draaide en de score opende. "Natuurlijk baal ik daar van", zei Vriends. "Maar ik weet niet wat ik anders had moeten doen. Als Brobbey zo de bal krijgt en dan dat grote lijf van hem er tussen zet. Ik moet mezelf misschien niet als draaischijf laten gebruiken. Maar het gebeurt toch. Met dat spel is Brobbey misschien wel een van de beste spelers van Europa."
Sparta verloor uiteindelijk met 2-1 van Ajax. Vriends zag dat er zeker na rust mogelijkheden lagen voor de bezoekers uit Rotterdam. "'We waren een heel geduchte tegenstander die Ajax zeker in de tweede helft voor een groot deel met de rug tegen de muur heeft gezet", zei Vriends bij ESPN. "Alleen we blaffen veel en bijten net te weinig. We hadden veel variatie in de opbouw. We kwamen vier keer goed in hun strafschopgebied en daar deden we eigenlijk niks mee. Het is gewoon zonde. Zeker in de tweede helft hadden we recht op meer."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
15 uur geleden