Vriends over Brobbey: met dat spel een van de beste spelers in Europa
AMSTERDAM (ANP) - Bart Vriends is onder de indruk van Brian Brobbey. De verdediger van Sparta had zich naar eigen zeggen goed voorbereid op de sterke spits van Ajax, maar toch kon hij niet voorkomen dat de aanvaller bij hem weg draaide en de score opende. "Natuurlijk baal ik daar van", zei Vriends. "Maar ik weet niet wat ik anders had moeten doen. Als Brobbey zo de bal krijgt en dan dat grote lijf van hem er tussen zet. Ik moet mezelf misschien niet als draaischijf laten gebruiken. Maar het gebeurt toch. Met dat spel is Brobbey misschien wel een van de beste spelers van Europa."
Sparta verloor uiteindelijk met 2-1 van Ajax. Vriends zag dat er zeker na rust mogelijkheden lagen voor de bezoekers uit Rotterdam. "'We waren een heel geduchte tegenstander die Ajax zeker in de tweede helft voor een groot deel met de rug tegen de muur heeft gezet", zei Vriends bij ESPN. "Alleen we blaffen veel en bijten net te weinig. We hadden veel variatie in de opbouw. We kwamen vier keer goed in hun strafschopgebied en daar deden we eigenlijk niks mee. Het is gewoon zonde. Zeker in de tweede helft hadden we recht op meer."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
17 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
19 uur geleden