Vrienden en familie eren Olivia Newton-John tijdens herdenking
MELBOURNE (ANP) - Vrienden en familie brengen zondag tijdens een herdenkingsdienst in het Australische Melbourne een eerbetoon aan de vorig jaar overleden Olivia Newton-John. De Brits-Australische actrice en zangeres stierf in augustus op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van borstkanker.
De herdenkingsdienst wordt gehouden in Hamer Hall in Melbourne, in de Australische deelstaat Victoria. Newton-John werd weliswaar geboren in het Verenigd Koninkrijk, maar bracht een groot deel van haar jeugd door in Melbourne. De dienst is via een livestream te volgen.
Tijdens de dienst is er ook een optreden van de Australische zangeres Delta Goodrem. Bezoekers van de herdenkingsdienst zijn door nabestaanden van Newton-John gevraagd om geen bloemen mee te nemen. In plaats daarvan werden ze opgeroepen om te doneren aan het Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre.
Olivia Newton-John verwierf in 1978 wereldwijde bekendheid door haar rol van Sandy in de film Grease.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai (78) is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal. Hij is een prominente figuur van de prodemocratische beweging in Hongkong.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
7 uur geleden