Vreugdevuren Scheveningen en Duindorp maandagavond al aangestoken
DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse vreugdevuren op de stranden van Scheveningen en Duindorp in Den Haag worden maandagavond om 23.00 uur aangestoken, een dag voor de jaarwisseling. Het KNMI verwacht in de nacht van 31 december op 1 januari windkracht 6 of 7 aan de kust, en dat is te hard, laat de gemeente weten. Ook het vreugdevuur in stadsdeel Laak wordt maandagavond gehouden.
Door de vreugdevuren al op maandagavond te houden "kunnen de bouwers en belangstellenden, zij het een dag eerder, toch op een voor iedereen veilige manier van deze Haagse traditie genieten", stelt de Haagse burgemeester Jan van Zanen. De bouwers in Scheveningen hadden zondag al de verwachting uitgesproken dat de 10 meter hoge stapel hout op 30 december in brand zou worden gestoken.
De Haagse vreugdevuren waren vorig jaar ook een dag vervroegd door harde wind tijdens de jaarwisseling.
Bij de Hofvijver in het centrum van Den Haag is met oud en nieuw een licht- en lasershow. Die gaat gewoon door, de wind heeft geen invloed op de stralen. Vanwege brandgevaar bij het Binnenhof mocht daar geen vuurwerk worden afgestoken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
16 uur geleden