Vreugdevuren Scheveningen en Duindorp maandagavond al aangestoken
DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse vreugdevuren op de stranden van Scheveningen en Duindorp in Den Haag worden maandagavond om 23.00 uur aangestoken, een dag voor de jaarwisseling. Het KNMI verwacht in de nacht van 31 december op 1 januari windkracht 6 of 7 aan de kust, en dat is te hard, laat de gemeente weten. Ook het vreugdevuur in stadsdeel Laak wordt maandagavond gehouden.
Door de vreugdevuren al op maandagavond te houden "kunnen de bouwers en belangstellenden, zij het een dag eerder, toch op een voor iedereen veilige manier van deze Haagse traditie genieten", stelt de Haagse burgemeester Jan van Zanen. De bouwers in Scheveningen hadden zondag al de verwachting uitgesproken dat de 10 meter hoge stapel hout op 30 december in brand zou worden gestoken.
De Haagse vreugdevuren waren vorig jaar ook een dag vervroegd door harde wind tijdens de jaarwisseling.
Bij de Hofvijver in het centrum van Den Haag is met oud en nieuw een licht- en lasershow. Die gaat gewoon door, de wind heeft geen invloed op de stralen. Vanwege brandgevaar bij het Binnenhof mocht daar geen vuurwerk worden afgestoken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vooral mensen met een laag inkomen sporten minder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuw onderzoek. Tegelijkertijd ziet het statistiekbureau dat het verschil met de hogere inkomens groeit.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog altijd niet uitsluiten dat gemeenten op grond van de spreidingswet verplicht worden om asielzoekers op te vangen, een eis die JA21 stelt aan steun voor het belastingplan voor volgend jaar. "Daar zijn we niet uitgekomen", zei partijleider Joost Eerdmans na afloop van een gesprek met premier Rob Jetten en CDA-asielminister Bart van den Brink.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten roept oppositiepartijen op de onderhandelingen over het belastingplan ook echt over de inhoud van dat plan te laten gaan. Meerdere partijen grijpen de gesprekken met het minderheidskabinet over parlementaire steun aan om andere politieke wensen op tafel te leggen.
11 uur geleden