Vreugdevuren Scheveningen en Duindorp maandagavond al aangestoken
DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse vreugdevuren op de stranden van Scheveningen en Duindorp in Den Haag worden maandagavond om 23.00 uur aangestoken, een dag voor de jaarwisseling. Het KNMI verwacht in de nacht van 31 december op 1 januari windkracht 6 of 7 aan de kust, en dat is te hard, laat de gemeente weten. Ook het vreugdevuur in stadsdeel Laak wordt maandagavond gehouden.
Door de vreugdevuren al op maandagavond te houden "kunnen de bouwers en belangstellenden, zij het een dag eerder, toch op een voor iedereen veilige manier van deze Haagse traditie genieten", stelt de Haagse burgemeester Jan van Zanen. De bouwers in Scheveningen hadden zondag al de verwachting uitgesproken dat de 10 meter hoge stapel hout op 30 december in brand zou worden gestoken.
De Haagse vreugdevuren waren vorig jaar ook een dag vervroegd door harde wind tijdens de jaarwisseling.
Bij de Hofvijver in het centrum van Den Haag is met oud en nieuw een licht- en lasershow. Die gaat gewoon door, de wind heeft geen invloed op de stralen. Vanwege brandgevaar bij het Binnenhof mocht daar geen vuurwerk worden afgestoken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.
22 minuten geledenMAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
12 uur geleden