Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vreugdevuren Scheveningen en Duindorp branden al

Vreugdevuren Scheveningen en Duindorp branden al

DEN HAAG (ANP) - Een dag voor de jaarwisseling zijn de traditionele vreugdevuren in Scheveningen en Duindorp in Den Haag zaterdagavond al aangestoken. Het in brand steken van de houtstapels werd vervroegd om de wind. Het KNMI voorspelt tijdens de jaarwisseling windkracht zes tot zeven en volgens de gemeente worden "bij deze windkracht de limieten overschreden die zijn afgesproken in de vergunning".

Er gelden strenge regels voor de vreugdevuren. Tijdens de nacht van 31 december 2018 op 1 januari 2019 verspreidde de harde wind smeulend hout over Scheveningen. De vonkenregen zorgde voor ruim 1 miljoen euro schade. De brandende stapels bleken toen veel hoger dan afgesproken. De stapels die zaterdag op de Haagse stranden in brand worden gestoken, mogen niet groter zijn dan 10 bij 10 bij 10 meter.

Op oudejaarsdag wordt beslist of het vuurwerk bij de Hofvijver in Den Haag wordt afgestoken bij het aftelmoment. Als er geen vuurwerk kan worden afgestoken, is er een licht- en lasershow met muziek rond het moment waarop zondag de laatste seconden van 2023 worden afgeteld.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden door ongeluk met meerdere voertuigen op A58

RILLAND (ANP) - Op snelweg A58 zijn ter hoogte van het Zeeuwse Rilland twee volwassenen en een kind gewond geraakt door een ongeluk. Rond 18.15 uur botsten daar drie auto's op elkaar, meldt de politie. De slachtoffers zijn met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. Over hun toestand is niets bekendgemaakt.

1 uur geleden
Vakbonden en ondernemingsraad uiten zorgen over tekorten politie

DEN HAAG (ANP) - De drie politievakbonden en de Centrale Ondernemingsraad uiten in een brief aan de Tweede Kamer hun zorgen over financiële tekorten bij de politie. De organisatie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, maakte demissionair justitieminister David van Weel (VVD) donderdag bekend.

3 uur geleden
Pim Lammers wint Zilveren Griffel, ook Wonderverteller bekroond

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Pim Lammers heeft zijn tweede Zilveren Griffel gewonnen. De auteur is bekroond voor zijn boek Een ongelofelijk grote, ongelofelijk gevaarlijke leguaan. De illustraties van Natascha Stenvert kregen een Zilveren Penseel. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Lammers won de Zilveren Griffel eerder in 2018.

4 uur geleden
Kapitein Madleen twee keer naar ziekenhuis na detentie in Israël

SCHIPHOL (ANP) - Kapitein Mark van Rennes van het activistenschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, heeft in Jordanië twee keer het ziekenhuis bezocht voor "een korte behandeling". Van Rennes zei dit bij zijn aankomst op luchthaven Schiphol vanuit Amman in antwoord op de vraag hoe hij behandeld is toen hij in Israël in detentie zat.

5 uur geleden
Kapitein activistenschip Madleen weer terug in Nederland

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse kapitein Mark van Rennes is woensdagmiddag aangekomen op Schiphol. In de aankomsthal wachtten familieleden en ongeveer dertig medestanders hem op en juichten en klapten toen ze hem zagen.

5 uur geleden
NS noemt opschorten spoorstakingen 'goed nieuws voor reiziger'

UTRECHT (ANP) - Het is "goed nieuws voor de reiziger" dat vakbonden VVMC, FNV en CNV stakingen op het spoor voorlopig hebben opgeschort. Dit meldt een woordvoerster van NS woensdag.

6 uur geleden
Brandweer: brand provinciehuis Zuid-Holland lijkt onder controle

DEN HAAG (ANP) - De brand op het dak van het Zuid-Hollandse provinciehuis in Den Haag lijkt onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brandweer is momenteel bezig met sloopwerkzaamheden om te kijken of er nog brandresten zijn. Maar er is "nagenoeg geen rook" te zien en "al helemaal geen vlammen", aldus de woordvoerder.

6 uur geleden