Vreugdenhil verbetert stokoud werelduurrecord op natuurijs
WINTERSWIJK (ANP) - Schaatser Bart Vreugdenhil heeft in Winterswijk een stokoud record uit de boeken gereden. De marathonrijder uit Amsterdam verbeterde op de ijsbaan van de Winterswijkse IJs Vereniging (WIJV) het werelduurrecord op natuurijs dat, voor zover bekend, dateerde uit 1949 en op naam stond van de Nederlander Marius Strijbis.
Aanvankelijk werd het record nog toegeschreven aan de Fransman Léon Quaglia, maar die uit 1928 stammende poging bleek niet officieel erkend. Strijbis kwam 21 jaar later bij een poging in het Noorse Hamar wel in de boeken, met een afstand van 32,660 kilometer. Vreugdenhil ging daar ruimschoots overheen met 36 kilometer en 717,82 meter.
De poging van Vreugdenhil moest nog met een klein halfuur worden uitgesteld wegens problemen met de tijdwaarneming. Toen die eenmaal waren opgelost startte de Amsterdammer om met grote regelmaat 'rondjes 39' te rijden en in de slotfase nog te versnellen. Het was ruim genoeg om het record van Strijbis te verbeteren.
"Het doet pijn en de kou heb ik echt onderschat", waren zijn eerste woorden tegenover schaatsen.nl. "Mijn vingers doen niets meer en die lucht slaat op je longen. Ik heb het ijskoud. Vannacht ben ik een beetje ziek geworden, ik had wat verhoging. Gelukkig zat het binnen de grens dat ik kon sporten. Jammer dat ik niet 100 procent fit was." Vreugdenhil ontving uit handen van de Winterswijkse burgemeester Joris Bengevoord een beeldje voor zijn prestatie.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
39 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
42 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
17 uur geleden