Vreugdebier zorgt voor gestaakte duels in betaald voetbal
EINDHOVEN/ENSCHEDE (ANP) - Vreugdebiertjes hebben scheidsrechters in het Nederlands voetbal vier keer tot ingrijpen gedwongen in het betaald voetbal. Drie duels in de Keuken Kampioen Divisie en de wedstrijd FC Twente - NEC in de Eredivisie werden kort stilgelegd nadat bij het vieren van een doelpunt bekers bier op het veld belandden.
Volgens de aangescherpte regels van de KNVB moet de scheidsrechter de ploegen naar de kleedkamers sturen als er voorwerpen op het veld worden gegooid. Dat gebeurde als eerste in Eindhoven na een treffer van Jelle Goselink van Helmond Sport, waar feestvierende supporters van de bezoekende club zich niet konden beheersen.
Kort daarop ging het ook mis in Enschede. Daar vierden supporters van de thuisclub de 2-0 van hun ploeg door minimaal een drinkbeker op het veld te gooien. Dat was voor arbiter Danny Makkelie genoeg om de teams van het veld te halen. "Ik heb zelf niet gezien dat er minimaal een bekertje werd gegooid", zei de arbiter bij ESPN. "Maar mijn assistent wel en de VAR ook. Doelman Jasper Cillessen kon die beker maar net ontwijken."
Ook bij FC Den Bosch vlogen na de 2-2 van Nick de Groot tegen Almere City de bekers op het veld. En de wedstrijd PEC Zwolle - Roda JC werd ook tijdelijk stilgelegd na de derde treffer van de thuisploeg.
Volgens de regels van de KNVB moet een scheidsrechter de wedstrijd definitief staken als er een tweede keer een voorwerp op het veld wordt gegooid. Dat gebeurde bij alle wedstrijden niet, waardoor ze 'gewoon' werden uitgespeeld. Duels worden definitief gestaakt als spelers, trainers of de arbitrage door voorwerpen worden geraakt.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
37 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
38 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden