Vreugdebier zorgt voor gestaakte duels in betaald voetbal
EINDHOVEN/ENSCHEDE (ANP) - Vreugdebiertjes hebben scheidsrechters in het Nederlands voetbal vier keer tot ingrijpen gedwongen in het betaald voetbal. Drie duels in de Keuken Kampioen Divisie en de wedstrijd FC Twente - NEC in de Eredivisie werden kort stilgelegd nadat bij het vieren van een doelpunt bekers bier op het veld belandden.
Volgens de aangescherpte regels van de KNVB moet de scheidsrechter de ploegen naar de kleedkamers sturen als er voorwerpen op het veld worden gegooid. Dat gebeurde als eerste in Eindhoven na een treffer van Jelle Goselink van Helmond Sport, waar feestvierende supporters van de bezoekende club zich niet konden beheersen.
Kort daarop ging het ook mis in Enschede. Daar vierden supporters van de thuisclub de 2-0 van hun ploeg door minimaal een drinkbeker op het veld te gooien. Dat was voor arbiter Danny Makkelie genoeg om de teams van het veld te halen. "Ik heb zelf niet gezien dat er minimaal een bekertje werd gegooid", zei de arbiter bij ESPN. "Maar mijn assistent wel en de VAR ook. Doelman Jasper Cillessen kon die beker maar net ontwijken."
Ook bij FC Den Bosch vlogen na de 2-2 van Nick de Groot tegen Almere City de bekers op het veld. En de wedstrijd PEC Zwolle - Roda JC werd ook tijdelijk stilgelegd na de derde treffer van de thuisploeg.
Volgens de regels van de KNVB moet een scheidsrechter de wedstrijd definitief staken als er een tweede keer een voorwerp op het veld wordt gegooid. Dat gebeurde bij alle wedstrijden niet, waardoor ze 'gewoon' werden uitgespeeld. Duels worden definitief gestaakt als spelers, trainers of de arbitrage door voorwerpen worden geraakt.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
17 uur geleden