Vreugde door heel Spanje bij trekking loterij El Gordo
MADRID (ANP/RTR) - In Spanje zijn donderdag veel mensen blij gemaakt tijdens de trekking van de jaarlijkse loterij El Gordo, de dikke. De loterij wordt zo genoemd vanwege de grote hoeveelheid prijzengeld die wordt verdeeld, dit jaar was dat 2,52 miljard euro. De trekking wordt in Spanje gezien als het begin van de feestdagen.
De trekking werd live uitgezonden vanuit een theater in Madrid, waar ook publiek bij aanwezig was. De winnende nummers werden van balletjes voorgelezen door schoolkinderen, die de resultaten zongen. Een van de mensen in het publiek had 400.000 euro, voor belasting, gewonnen.
Vanwege de inflatie en stijging van de gasprijs is het winnen van een geldprijs voor veel mensen nog belangrijker dan in voorgaande jaren. De winnares in het theater in Madrid was een werkloze vrouw uit Peru, die nu een nieuw huis wil kopen en haar kind een goede opleiding wil geven met het geld.
Spaanse familietraditie
Het is gebruikelijk in Spanje dat groepen vrienden, collega's, familieleden of buurtgenoten samen een potje maken om loten te kopen. Als een van de loten wint, wordt de geldprijs verdeeld. De meeste mensen kopen een tiende lot, zij kunnen 10 procent van de hoofdprijs winnen. Zo'n lot kost 20 euro. Gemiddeld hebben Spanjaarden 66 euro aan een lot uitgegeven.
El Gordo bestaat sinds 1812, toen Spanje onder controle stond van het Frankrijk van Napoleon. De loterij werd in het leven geroepen om geld op te halen voor de oorlogen die Napoleon voerde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
5 uur geleden