Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vreugde door heel Spanje bij trekking loterij El Gordo

Vreugde door heel Spanje bij trekking loterij El Gordo

MADRID (ANP/RTR) - In Spanje zijn donderdag veel mensen blij gemaakt tijdens de trekking van de jaarlijkse loterij El Gordo, de dikke. De loterij wordt zo genoemd vanwege de grote hoeveelheid prijzengeld die wordt verdeeld, dit jaar was dat 2,52 miljard euro. De trekking wordt in Spanje gezien als het begin van de feestdagen.

De trekking werd live uitgezonden vanuit een theater in Madrid, waar ook publiek bij aanwezig was. De winnende nummers werden van balletjes voorgelezen door schoolkinderen, die de resultaten zongen. Een van de mensen in het publiek had 400.000 euro, voor belasting, gewonnen.

Vanwege de inflatie en stijging van de gasprijs is het winnen van een geldprijs voor veel mensen nog belangrijker dan in voorgaande jaren. De winnares in het theater in Madrid was een werkloze vrouw uit Peru, die nu een nieuw huis wil kopen en haar kind een goede opleiding wil geven met het geld.

Spaanse familietraditie

Het is gebruikelijk in Spanje dat groepen vrienden, collega's, familieleden of buurtgenoten samen een potje maken om loten te kopen. Als een van de loten wint, wordt de geldprijs verdeeld. De meeste mensen kopen een tiende lot, zij kunnen 10 procent van de hoofdprijs winnen. Zo'n lot kost 20 euro. Gemiddeld hebben Spanjaarden 66 euro aan een lot uitgegeven.

El Gordo bestaat sinds 1812, toen Spanje onder controle stond van het Frankrijk van Napoleon. De loterij werd in het leven geroepen om geld op te halen voor de oorlogen die Napoleon voerde.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

2 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

4 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

5 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

6 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

6 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

7 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

7 uur geleden