Vreugde door heel Spanje bij trekking loterij El Gordo
MADRID (ANP/RTR) - In Spanje zijn donderdag veel mensen blij gemaakt tijdens de trekking van de jaarlijkse loterij El Gordo, de dikke. De loterij wordt zo genoemd vanwege de grote hoeveelheid prijzengeld die wordt verdeeld, dit jaar was dat 2,52 miljard euro. De trekking wordt in Spanje gezien als het begin van de feestdagen.
De trekking werd live uitgezonden vanuit een theater in Madrid, waar ook publiek bij aanwezig was. De winnende nummers werden van balletjes voorgelezen door schoolkinderen, die de resultaten zongen. Een van de mensen in het publiek had 400.000 euro, voor belasting, gewonnen.
Vanwege de inflatie en stijging van de gasprijs is het winnen van een geldprijs voor veel mensen nog belangrijker dan in voorgaande jaren. De winnares in het theater in Madrid was een werkloze vrouw uit Peru, die nu een nieuw huis wil kopen en haar kind een goede opleiding wil geven met het geld.
Spaanse familietraditie
Het is gebruikelijk in Spanje dat groepen vrienden, collega's, familieleden of buurtgenoten samen een potje maken om loten te kopen. Als een van de loten wint, wordt de geldprijs verdeeld. De meeste mensen kopen een tiende lot, zij kunnen 10 procent van de hoofdprijs winnen. Zo'n lot kost 20 euro. Gemiddeld hebben Spanjaarden 66 euro aan een lot uitgegeven.
El Gordo bestaat sinds 1812, toen Spanje onder controle stond van het Frankrijk van Napoleon. De loterij werd in het leven geroepen om geld op te halen voor de oorlogen die Napoleon voerde.
Meer uit Buitenland
BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten aanhoudingen verricht. Supporters die kennelijk het stadion binnen willen, hebben er barricades opgericht.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
3 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
6 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
9 uur geleden