Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vreugde door heel Spanje bij trekking loterij El Gordo

Vreugde door heel Spanje bij trekking loterij El Gordo

MADRID (ANP/RTR) - In Spanje zijn donderdag veel mensen blij gemaakt tijdens de trekking van de jaarlijkse loterij El Gordo, de dikke. De loterij wordt zo genoemd vanwege de grote hoeveelheid prijzengeld die wordt verdeeld, dit jaar was dat 2,52 miljard euro. De trekking wordt in Spanje gezien als het begin van de feestdagen.

De trekking werd live uitgezonden vanuit een theater in Madrid, waar ook publiek bij aanwezig was. De winnende nummers werden van balletjes voorgelezen door schoolkinderen, die de resultaten zongen. Een van de mensen in het publiek had 400.000 euro, voor belasting, gewonnen.

Vanwege de inflatie en stijging van de gasprijs is het winnen van een geldprijs voor veel mensen nog belangrijker dan in voorgaande jaren. De winnares in het theater in Madrid was een werkloze vrouw uit Peru, die nu een nieuw huis wil kopen en haar kind een goede opleiding wil geven met het geld.

Spaanse familietraditie

Het is gebruikelijk in Spanje dat groepen vrienden, collega's, familieleden of buurtgenoten samen een potje maken om loten te kopen. Als een van de loten wint, wordt de geldprijs verdeeld. De meeste mensen kopen een tiende lot, zij kunnen 10 procent van de hoofdprijs winnen. Zo'n lot kost 20 euro. Gemiddeld hebben Spanjaarden 66 euro aan een lot uitgegeven.

El Gordo bestaat sinds 1812, toen Spanje onder controle stond van het Frankrijk van Napoleon. De loterij werd in het leven geroepen om geld op te halen voor de oorlogen die Napoleon voerde.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

14 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

2 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

5 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden