Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vreugde bij Lavreysen, berusting bij Hoogland

Vreugde bij Lavreysen, berusting bij Hoogland

ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen was zondag in Roubaix opnieuw te sterk voor Jeffrey Hoogland in een grote finale. Het was de derde keer dat de twee elkaar troffen in de sprintfinale op een WK baanwielrennen, zoals ook de strijd om olympisch goud tussen de trainingsmaatjes ging. De afloop was telkens identiek.

"Het is een hele mooie week geweest", aldus Lavreysen, die drie wereldtitels veroverde. Hoogland sloot het toernooi in Roubaix af met twee gouden en twee zilveren medailles. "Het hoogst haalbare", was zijn conclusie.

Hoogland had na de teamsprint en de keirin op vrijdag ook nog de kilometer tijdrit gereden, met goud als beloning. "Ik wilde hier alles doen omdat ik daar sterker van word", legde de 28-jarige Nijverdaller uit. Zijn vier jaar jongere opponent had daarom de zege op de sprint zien aankomen. "Ik had ook de indruk dat 'Jeff' zich er na de eerste heat al een beetje bij neerlegde. En ik had natuurlijk zijn eerdere ritten en tijden gezien", aldus Lavreysen.

Olympische Spelen

De wereldtitelstrijd gold niet als het hoogtepunt van het jaar. "Als ik later terugdenk aan dit jaar, zal het toch vooral om de Olympische Spelen gaan." Daar won Lavreysen goud op de teamsprint en sprint en brons op de keirin. Het toernooi in Roubaix werd daardoor net iets anders beleefd. "Er stond minder spanning op. Dat merk je aan alles: bij de Spelen of vorige WK's was ik toch meer gefocust en namen Jeffrey en ik ook onderling wat meer afstand."

Maar vrijblijvend was zijn optreden in het Vélodrome Jean Stablinski natuurlijk ook niet. "Zeker na het goud op de teamsprint en keirin wilde ik net als in Berlijn gaan voor de hattrick. En ik wil de rest van het jaar ook gewoon op alle onderdelen in de regenboogtrui rijden."

Haperingen

Voor Hoogland was de weg naar de finale er een met haperingen. Hij reed in totaal drie heats meer dan de titelverdediger. "Het was overleven, beide dagen. Het werd spannend in die halve finale tegen Bötticher. Als ik die verloren had, was het ook geen brons geworden. Het was een heftig toernooi, ik kan me blijkbaar leegtrekken en er de volgende dag weer staan. Dat neem ik mee naar de Spelen van Parijs."

Lavreysen vond het vooral een mooie week. "Omdat ik ook in het toernooi groeide. De teamsprint was nog echt spannend, vandaag was ik vrij zeker van mijn zaak. Geen fouten maken en een goede tactische rit rijden, dan komt het wel goed. Maar je moet ook niet te zeker van jezelf zijn, zeker niet op de sprint."

Meer uit Sport

Wiebes: wordt heel lastig om gele trui in Tour te verdedigen

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.

10 uur geleden
Wiebes is als sprintster in Tour de France Femmes klasse apart

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.

10 uur geleden
Wiebes sprint in Genève in gele trui naar tweede etappezege

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.

11 uur geleden
Van Aert wint eindklassement Ronde van Denemarken na rentree

RØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.

13 uur geleden
Peloton begint tweede Touretappe naar Genève met Wiebes in geel

AIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.

14 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen Women's Series-toernooi in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben in de Women's Series het toernooi van Tokio gewonnen. Het is de derde zege van het seizoen voor Nederland. In de finale werd in de nacht van zaterdag op zondag het Japanse team Mitsubishi Electric met 21-16 verslagen. Ilse Kuijt werd verkozen tot beste speelster (MVP) van het toernooi, ze maakte vier tweepunters in de finale.

18 uur geleden
Turner Grünberg wint laatste kwalificatie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).

1 dag geleden