Vreugde bij Lavreysen, berusting bij Hoogland
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen was zondag in Roubaix opnieuw te sterk voor Jeffrey Hoogland in een grote finale. Het was de derde keer dat de twee elkaar troffen in de sprintfinale op een WK baanwielrennen, zoals ook de strijd om olympisch goud tussen de trainingsmaatjes ging. De afloop was telkens identiek.
"Het is een hele mooie week geweest", aldus Lavreysen, die drie wereldtitels veroverde. Hoogland sloot het toernooi in Roubaix af met twee gouden en twee zilveren medailles. "Het hoogst haalbare", was zijn conclusie.
Hoogland had na de teamsprint en de keirin op vrijdag ook nog de kilometer tijdrit gereden, met goud als beloning. "Ik wilde hier alles doen omdat ik daar sterker van word", legde de 28-jarige Nijverdaller uit. Zijn vier jaar jongere opponent had daarom de zege op de sprint zien aankomen. "Ik had ook de indruk dat 'Jeff' zich er na de eerste heat al een beetje bij neerlegde. En ik had natuurlijk zijn eerdere ritten en tijden gezien", aldus Lavreysen.
Olympische Spelen
De wereldtitelstrijd gold niet als het hoogtepunt van het jaar. "Als ik later terugdenk aan dit jaar, zal het toch vooral om de Olympische Spelen gaan." Daar won Lavreysen goud op de teamsprint en sprint en brons op de keirin. Het toernooi in Roubaix werd daardoor net iets anders beleefd. "Er stond minder spanning op. Dat merk je aan alles: bij de Spelen of vorige WK's was ik toch meer gefocust en namen Jeffrey en ik ook onderling wat meer afstand."
Maar vrijblijvend was zijn optreden in het Vélodrome Jean Stablinski natuurlijk ook niet. "Zeker na het goud op de teamsprint en keirin wilde ik net als in Berlijn gaan voor de hattrick. En ik wil de rest van het jaar ook gewoon op alle onderdelen in de regenboogtrui rijden."
Haperingen
Voor Hoogland was de weg naar de finale er een met haperingen. Hij reed in totaal drie heats meer dan de titelverdediger. "Het was overleven, beide dagen. Het werd spannend in die halve finale tegen Bötticher. Als ik die verloren had, was het ook geen brons geworden. Het was een heftig toernooi, ik kan me blijkbaar leegtrekken en er de volgende dag weer staan. Dat neem ik mee naar de Spelen van Parijs."
Lavreysen vond het vooral een mooie week. "Omdat ik ook in het toernooi groeide. De teamsprint was nog echt spannend, vandaag was ik vrij zeker van mijn zaak. Geen fouten maken en een goede tactische rit rijden, dan komt het wel goed. Maar je moet ook niet te zeker van jezelf zijn, zeker niet op de sprint."
Meer uit Sport
MONTREAL/TORONTO (ANP) - De finale van het masterstoernooi in het Canadese Montreal gaat tussen de Amerikaanse tennissers Ben Shelton en Brandon Nakashima. Shelton is de titelverdediger van het Canadese masterstoernooi.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft een actuele kaart gepresenteerd waarop veldsportverenigingen kunnen zien wat de resterende mogelijkheden zijn om velden te besproeien. Sportclubs in het hele land hebben last van de extreme droogte. In veel gevallen geldt een sproeiverbod, soms ook in combinatie met een speelverbod om ernstige schade te voorkomen.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.
13 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.
14 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).
15 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.
16 uur geleden