'Vrees voor tweede coronagolf drukt op vertrouwen beleggers'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers lijken bang voor de mogelijke impact op de economie van een tweede coronagolf. Dit drukt op hun vertrouwen, constateert ING in zijn maandelijkse BeleggersBarometer.
De graadmeter waarmee de bank het vertrouwen van beleggers meet, kwam deze maand uit op 98 punten. Dat is iets lager dan de score van 100 een maand eerder. Volgens ING is sprake van een stabilisering van het vertrouwen en blijft verder vertrouwensherstel na de sterk dip eerder dit jaar, vooralsnog uit.
Ruim de helft van de beleggers (53 procent) verwacht dat de beurs in de komende tijd zal dalen als gevolg van het toenemende aantal coronabesmettingen wereldwijd. Over het herstel van de economische situatie in Nederland zijn de beleggers bovendien negatiever dan vorige maand. Ongeveer 31 procent van hen verwacht dat de situatie in de komende drie maanden verbetert, ten opzichte van 41 procent in juli.
Grote techbedrijven zoals Apple, Amazon, Microsoft en Netflix presteren goed in coronatijd. Zij lijken te profiteren van het feit dat mensen vaker thuiswerken, streamen, videobellen en gebruikmaken van onlinediensten. Maar beleggers zijn volgens het onderzoek verdeeld over de vraag of de waardestijging van deze bedrijven op de beurs reëel is. 32 procent verwacht in de komende tijd een flinke correctie, 30 procent gaat ervan uit dat de stijging doorzet omdat dit de bedrijven van de toekomst zijn en 26 procent denkt dat de stijging zijn maximum heeft bereikt en dat koers van deze aandelen nu stabiel blijft.
In de afgelopen maanden heeft het kabinet diverse steunmaatregelen genomen om de economie te stimuleren en banen te behouden. Een ruime meerderheid van de beleggers staat positief tegenover deze steunpakketten, zegt Bob Homan, hoofd van ING Investment Office. "We zien in het onderzoek van deze maand dat beleggers het sociaaleconomische beleid van het kabinet beoordelen met gemiddeld met een 6,4. Dit lijkt misschien niet een heel hoge waardering, maar ik kan me niet herinneren eerder een dergelijk hoog cijfer hiervoor te hebben gezien."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV krijgt volgend jaar een nieuwe voorzitter. De vakbond meldt dat de Ledenraad woensdag heeft ingestemd met de benoeming van Hans van den Heuvel, momenteel algemeen directeur bij LTO Nederland. Hij wordt vanaf 1 april 2026 de nieuwe voorzitter van CNV en volgt Piet Fortuin op. Die gaat dan met pensioen.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van zeventig grote werkgevers roept de Tweede Kamer op maatregelen te nemen om fietsen en reizen met het openbaar vervoer naar het werk aantrekkelijker te maken. De werkgevers willen onder andere dat Nederland meer investeert in het ov en goede fietsverbindingen en dat internationale treinreizen een beter alternatief voor zakelijk vliegen worden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Wasmachines van buiten de EU krijgen binnenkort te maken met een Europese grensbelasting voor CO2-uitstoot. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) heeft woensdag laten weten dat de belasting die al gold voor bijvoorbeeld aluminium en staal met ingang van volgend jaar wordt uitgebreid naar producten waarin veel van die materialen zijn verwerkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten die energieleveranciers in rekening brengen bij huishoudens met zonnepanelen zijn niet onredelijk in vergelijking met de kosten die leveranciers maken. Dat oordeelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder vindt wel dat contracten moeilijk te vergelijken zijn, omdat energiebedrijven deze kosten op verschillende manieren doorberekenen aan hun klanten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst aan de nieuwe handelssessie begonnen. Olieaandelen stonden in de belangstelling door de toenemende druk die de Amerikaanse president Donald Trump op het olierijke Venezuela legt. Hij beval een totale blokkade van alle gesanctioneerde olietankers die van of naar Venezuela varen.
3 uur geledenMUNCHEN/PARIJS (ANP) - De Nederlandse quantumsector is de afgelopen jaren verder uitgebreid met nieuwe bedrijven en investeringen. Dat melden het Europees Octrooibureau (EOB) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw onderzoek naar de sector. De quantumtechnologie verder opschalen en commercialiseren is volgens de organisaties nu de grootste uitdaging.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen beleggen fors in techaandelen en zijn daarmee kwetsbaar voor een mogelijke AI-zeepbel. Daarvoor waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag in een analyse. Volgens de toezichthouder zijn de fondsen gevoelig voor koersschommelingen van techaandelen, zeker nu er steeds vaker wordt gewaarschuwd voor de hoge waardering van die aandelen.
3 uur geleden