Vrees voor tientallen doden na stormloop bij massabedevaart India
PRAYAGRAJ (ANP/RTR/AFP) - Een stormloop op een religieuze massabijeenkomst in India heeft mogelijk aan tientallen mensen het leven gekost. Politiemensen laten persbureau Reuters weten dat bijna veertig lichamen naar een mortuarium zijn gebracht.
De slachtoffers vielen op de Kumbh Mela, omschreven als het grootste religieuze feest ter wereld. Er komen tientallen miljoenen mensen op af. Hindoes kunnen bij de noordelijke stad Prayagraj baden op de plek waar drie heilige stromen samenkomen.
Getuigen zeggen dat chaos ontstond toen een grote mensenmassa in de vroege ochtend wilde baden. Gelovigen liepen in de duisternis mensen onder de voet die bij de oevers zaten of daar lagen te slapen.
"We zagen mensen vallen, op elkaar liggen en anderen vertrappen om een veilige plek te vinden", zegt een getuige tegen Reuters. Premier Narendra Modi zei op X mee te leven met de nabestaanden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
4 uur geleden