Vrees voor tientallen doden na stormloop bij massabedevaart India
PRAYAGRAJ (ANP/RTR/AFP) - Een stormloop op een religieuze massabijeenkomst in India heeft mogelijk aan tientallen mensen het leven gekost. Politiemensen laten persbureau Reuters weten dat bijna veertig lichamen naar een mortuarium zijn gebracht.
De slachtoffers vielen op de Kumbh Mela, omschreven als het grootste religieuze feest ter wereld. Er komen tientallen miljoenen mensen op af. Hindoes kunnen bij de noordelijke stad Prayagraj baden op de plek waar drie heilige stromen samenkomen.
Getuigen zeggen dat chaos ontstond toen een grote mensenmassa in de vroege ochtend wilde baden. Gelovigen liepen in de duisternis mensen onder de voet die bij de oevers zaten of daar lagen te slapen.
"We zagen mensen vallen, op elkaar liggen en anderen vertrappen om een veilige plek te vinden", zegt een getuige tegen Reuters. Premier Narendra Modi zei op X mee te leven met de nabestaanden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
1 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
14 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
14 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
14 uur geleden