Vrees voor snellere steunafbouw drukt sentiment Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Het optimisme over het herstel van de economie heeft voor beleggers mogelijk ook een negatief gevolg. Het zorgt er mogelijk voor dat coronasteunmaatregelen eerdere worden afgebouwd, waar een Fed-bestuurder ook op wees. Verder ging de belangstelling uit naar Microsoft en de oplopende olieprijzen.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 33.874,24 punten. De S&P 500 zakte eveneens 0,1 procent tot 4241,84 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 14.271,73 punten.
Microsoft sloot de sessie af met een verlies van 0,1 procent. De software- en techonderneming passeerde dinsdag qua marktwaarde de grens van 2 biljoen dollar. Daarmee is Microsoft het tweede Amerikaanse bedrijf dat die mijlpaal bereikt. Apple ging al eerder door die grens heen. Op donderdag presenteert Microsoft zijn volgende generatie van het Windows-besturingssysteem.
Apple
Apple zag op zijn beurt zijn beurswaarde ook licht dalen (min 0,2 procent). De iPhone-maker, die onder vuur ligt vanwege zijn beleid en verdienmodel met zijn App Store, zei andermaal er geen fan van te zijn om derden toe te staan om software te installeren buiten de App Store. De aanpassingen zouden onder meer de privacy en de veiligheid van iPhones aantasten, omdat er geen controle op is.
Een strategie-update van faramceut GlaxoSmithKline (GSK) werd goed ontvangen en het fonds won 2 procent. De farmaceut splitst zijn divisie voor pijnstillers en andere zelfzorgmiddelen in 2022 af, maar houdt een belang van 20 procent in het nieuwe bedrijf. Met die stap hoopt GSK zichzelf beter te kunnen richten op de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen bijvoorbeeld kanker, aids en andere ziekten.
MicroStrategy
Verder beleefde data-analysebureau MicroStrategy een opvallende sessie. Een eerdere winst van bijna 5 procent verdween in zijn geheel waarna een kleine min resteerde bij het slot. Het bedrijf liftte in eerste instantie mee op de stijging van de bitcoin, die na een scherpe daling dinsdag weer aan waarde won. MicroStrategy investeert aanzienlijke bedragen in de cryptomunt. Cryptobeurs Coinbase steeg 1,6 procent.
Voor een vat Amerikaanse olie moest 73,27 dollar worden betaald, wat een stijging van 0,6 procent betekende. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 75,35 dollar per vat. Volgens kenners kan de olieprijs stijgen naar 100 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
3 uur geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
4 uur geleden