Vrees voor snellere steunafbouw drukt sentiment Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Het optimisme over het herstel van de economie heeft voor beleggers mogelijk ook een negatief gevolg. Het zorgt er mogelijk voor dat coronasteunmaatregelen eerdere worden afgebouwd, waar een Fed-bestuurder ook op wees. Verder ging de belangstelling uit naar Microsoft en de oplopende olieprijzen.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 33.874,24 punten. De S&P 500 zakte eveneens 0,1 procent tot 4241,84 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 14.271,73 punten.
Microsoft sloot de sessie af met een verlies van 0,1 procent. De software- en techonderneming passeerde dinsdag qua marktwaarde de grens van 2 biljoen dollar. Daarmee is Microsoft het tweede Amerikaanse bedrijf dat die mijlpaal bereikt. Apple ging al eerder door die grens heen. Op donderdag presenteert Microsoft zijn volgende generatie van het Windows-besturingssysteem.
Apple
Apple zag op zijn beurt zijn beurswaarde ook licht dalen (min 0,2 procent). De iPhone-maker, die onder vuur ligt vanwege zijn beleid en verdienmodel met zijn App Store, zei andermaal er geen fan van te zijn om derden toe te staan om software te installeren buiten de App Store. De aanpassingen zouden onder meer de privacy en de veiligheid van iPhones aantasten, omdat er geen controle op is.
Een strategie-update van faramceut GlaxoSmithKline (GSK) werd goed ontvangen en het fonds won 2 procent. De farmaceut splitst zijn divisie voor pijnstillers en andere zelfzorgmiddelen in 2022 af, maar houdt een belang van 20 procent in het nieuwe bedrijf. Met die stap hoopt GSK zichzelf beter te kunnen richten op de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen bijvoorbeeld kanker, aids en andere ziekten.
MicroStrategy
Verder beleefde data-analysebureau MicroStrategy een opvallende sessie. Een eerdere winst van bijna 5 procent verdween in zijn geheel waarna een kleine min resteerde bij het slot. Het bedrijf liftte in eerste instantie mee op de stijging van de bitcoin, die na een scherpe daling dinsdag weer aan waarde won. MicroStrategy investeert aanzienlijke bedragen in de cryptomunt. Cryptobeurs Coinbase steeg 1,6 procent.
Voor een vat Amerikaanse olie moest 73,27 dollar worden betaald, wat een stijging van 0,6 procent betekende. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 75,35 dollar per vat. Volgens kenners kan de olieprijs stijgen naar 100 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.
45 minuten geledenWEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariƫrs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.
1 uur geleden