Vrees voor snellere steunafbouw drukt sentiment Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Het optimisme over het herstel van de economie heeft voor beleggers mogelijk ook een negatief gevolg. Het zorgt er mogelijk voor dat coronasteunmaatregelen eerdere worden afgebouwd, waar een Fed-bestuurder ook op wees. Verder ging de belangstelling uit naar Microsoft en de oplopende olieprijzen.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 33.874,24 punten. De S&P 500 zakte eveneens 0,1 procent tot 4241,84 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 14.271,73 punten.
Microsoft sloot de sessie af met een verlies van 0,1 procent. De software- en techonderneming passeerde dinsdag qua marktwaarde de grens van 2 biljoen dollar. Daarmee is Microsoft het tweede Amerikaanse bedrijf dat die mijlpaal bereikt. Apple ging al eerder door die grens heen. Op donderdag presenteert Microsoft zijn volgende generatie van het Windows-besturingssysteem.
Apple
Apple zag op zijn beurt zijn beurswaarde ook licht dalen (min 0,2 procent). De iPhone-maker, die onder vuur ligt vanwege zijn beleid en verdienmodel met zijn App Store, zei andermaal er geen fan van te zijn om derden toe te staan om software te installeren buiten de App Store. De aanpassingen zouden onder meer de privacy en de veiligheid van iPhones aantasten, omdat er geen controle op is.
Een strategie-update van faramceut GlaxoSmithKline (GSK) werd goed ontvangen en het fonds won 2 procent. De farmaceut splitst zijn divisie voor pijnstillers en andere zelfzorgmiddelen in 2022 af, maar houdt een belang van 20 procent in het nieuwe bedrijf. Met die stap hoopt GSK zichzelf beter te kunnen richten op de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen bijvoorbeeld kanker, aids en andere ziekten.
MicroStrategy
Verder beleefde data-analysebureau MicroStrategy een opvallende sessie. Een eerdere winst van bijna 5 procent verdween in zijn geheel waarna een kleine min resteerde bij het slot. Het bedrijf liftte in eerste instantie mee op de stijging van de bitcoin, die na een scherpe daling dinsdag weer aan waarde won. MicroStrategy investeert aanzienlijke bedragen in de cryptomunt. Cryptobeurs Coinbase steeg 1,6 procent.
Voor een vat Amerikaanse olie moest 73,27 dollar worden betaald, wat een stijging van 0,6 procent betekende. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 75,35 dollar per vat. Volgens kenners kan de olieprijs stijgen naar 100 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beƫindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiƫle basis is versterkt, aldus PLUS.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
1 uur geleden