Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrees voor schouderblessure bij teruggekeerde handbalster Groot

Vrees voor schouderblessure bij teruggekeerde handbalster Groot

ODENSE (ANP) - Handbalster Nycke Groot heeft een blessure opgelopen in aanloop naar de Olympische Spelen. De spelverdeelster is geblesseerd geraakt aan haar schouder tijdens de bekerfinale zondag van haar Deense club Odense tegen Nykøbing. De ernst is nog niet duidelijk. "We hopen natuurlijk dat het meevalt. Ze laat maandag een scan maken in het ziekenhuis en dan weten we of er iets fout zit", zei directeur Lars Peter Hermansen van de club, waar ook de internationals Lois Abbing en Tess Wester spelen.

Groot (33) had juist besloten na een afwezigheid van ruim 2 jaar weer te spelen voor het Nederlands team. Ze was overgehaald door bondscoach Emmanuel Mayonnade, die haar er graag bij willen hebben in Tokio. Groot stopte na een reeks succesvolle jaren in januari 2019 bij Oranje. Ze veroverde met het Nederlands team zilver op het WK van 2015 en het EK van 2016, waar ze ook gekozen werd als beste speelster. Op het WK van 2017 én het EK van 2018 werd het brons. Ze was er niet meer bij toen Oranje eind 2019 de wereldtitel veroverde.

Groot kwam in de bekerfinale, die Odense won met 32-26, een kwartier voor het einde van de wedstrijd ongelukkig ten val. Ze kwam verkeerd terecht op haar linkerschouder en viel uit, meldde een verslaggever van de Volkskrant, die aanwezig was. Er wordt gevreesd voor een sleutelbeenbreuk.

Meer uit Sport

Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

2 uur geleden
Na olympische wedstrijden opent Parijs zwembaden in de Seine

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.

2 uur geleden
Autosportbond FIA verlaagt straf voor vloeken na kritiek coureurs

EMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.

3 uur geleden
Tennisster Gauff plaatst zich voor halve finales in Rome

ROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).

3 uur geleden
Veertien Nederlandse judoka's naar WK in Boedapest

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.

5 uur geleden
Rozetruidrager Pedersen tot einde carrière bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.

9 uur geleden
Voorwaardelijke straf Dennis na dodelijke aanrijding echtgenote

SYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.

10 uur geleden