Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrees voor ongeregeldheden bij groot protest in Berlijn

Vrees voor ongeregeldheden bij groot protest in Berlijn

BERLIJN (ANP) - In Berlijn wordt een grote demonstratie gehouden tegen de coronamaatregelen die in de deelstaten van Duitsland van kracht zijn. De autoriteiten vrezen dat het protest gepaard gaat met ongeregeldheden en hadden de demonstratie in eerste instantie verboden. Maar de rechter oordeelde vrijdag dat onder bepaalde voorwaarden toch gedemonstreerd mag worden.

De organisatoren rekenen op vele duizenden deelnemers. De betogers vinden de coronamaatregelen veel te ver gaan en zijn van mening dat ze strijdig zijn met de grondwet. Het aanvankelijke verbod leidde tot een stortvloed aan nieuwe aanvragen voor protestacties.

De autoriteiten vrezen dat demonstranten zich niet zullen houden aan gezondheidsregels die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Bij een eerder groot protest droegen deelnemers geen mondkapjes en hielden ze onvoldoende afstand.

De politie zei vrijdag voorbereid te zijn op eventuele gewelddadigheden nadat activisten hun volgers uit heel Europa op sociale media hadden opgeroepen zich te bewapenen en naar de Duitse hoofdstad te komen voor de demonstratie.

Tegen de gerechtelijke uitspraak van vrijdag is nog wel beroep aangetekend. Maar daar is vooralsnog geen uitspraak in gedaan.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

49 minuten geleden
Turkse komiek veroordeeld voor beledigen Erdogan in optreden

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.

50 minuten geleden
Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

1 uur geleden
Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

1 uur geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

1 uur geleden
Branden in Kyiv na aanvallen, Academie van Wetenschappen geraakt

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.

2 uur geleden
Duizenden inwoners Bangkok in noodopvang na noodweer

BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.

3 uur geleden