Vrees voor honderden doden door cycloon Franse archipel Mayotte
PARIJS/MAMOUDZOU (ANP/AFP) - De autoriteiten van de Franse archipel Mayotte ten oosten van Afrika houden rekening met honderden doden door de cycloon Chido. Officieel zijn zeker veertien slachtoffers geteld in het overzeese Franse departement. De autoriteiten hadden al gezegd dat het waarschijnlijk dagen duurt voordat het daadwerkelijke aantal doden duidelijk wordt.
Chido trok een enorm spoor van vernieling over de eilandengroep in de Indische Oceaan. Het dodental zal oplopen tot "zeker enkele honderden" en "misschien komen we in de buurt van duizend of zelfs een paar duizend", aldus prefect François-Xavier Bieuville tegen media. Deze topbestuurder noemde het eerder al "de krachtigste en meest verwoestende tropische cycloon die Mayotte in negentig jaar heeft getroffen".
De sloppenwijken, waar ongeveer een derde van de ruim 300.000 inwoners van de archipel woont, werden grotendeels verwoest. Stroom en communicatieverbindingen vielen uit, net als de watervoorzieningen. De Franse zender France 24 berichtte dat ongeveer een derde van de bevolking ontheemd is geraakt door Chido. De Franse regering kondigde aan snel hulp te verlenen.
De cycloon raasde zaterdag met 226 kilometer per uur over Mayotte. Door schade aan het vliegveld zou hulp de eilandengroep moeilijk kunnen bereiken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
7 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
10 uur geleden