Vrees voor honderden doden door cycloon Franse archipel Mayotte
PARIJS/MAMOUDZOU (ANP/AFP) - De autoriteiten van de Franse archipel Mayotte ten oosten van Afrika houden rekening met honderden doden door de cycloon Chido. Officieel zijn zeker veertien slachtoffers geteld in het overzeese Franse departement. De autoriteiten hadden al gezegd dat het waarschijnlijk dagen duurt voordat het daadwerkelijke aantal doden duidelijk wordt.
Chido trok een enorm spoor van vernieling over de eilandengroep in de Indische Oceaan. Het dodental zal oplopen tot "zeker enkele honderden" en "misschien komen we in de buurt van duizend of zelfs een paar duizend", aldus prefect François-Xavier Bieuville tegen media. Deze topbestuurder noemde het eerder al "de krachtigste en meest verwoestende tropische cycloon die Mayotte in negentig jaar heeft getroffen".
De sloppenwijken, waar ongeveer een derde van de ruim 300.000 inwoners van de archipel woont, werden grotendeels verwoest. Stroom en communicatieverbindingen vielen uit, net als de watervoorzieningen. De Franse zender France 24 berichtte dat ongeveer een derde van de bevolking ontheemd is geraakt door Chido. De Franse regering kondigde aan snel hulp te verlenen.
De cycloon raasde zaterdag met 226 kilometer per uur over Mayotte. Door schade aan het vliegveld zou hulp de eilandengroep moeilijk kunnen bereiken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
3 uur geleden