Vrees voor 'historisch dodental' door branden in Oregon
SALEM (ANP/RTR/AFP) - Natuurbranden hebben honderden huizen verwoest in de Amerikaanse staat Oregon. Zeker vijf plaatsen zijn grotendeels in de as gelegd, maakte gouverneur Kate Brown bekend. Ze vreest voor het "grootste verlies van mensenlevens" door branden in de geschiedenis van haar staat.
In de staat, in het noordwesten van het land, woeden meerdere grote natuurbranden. Die worden aangewakkerd door de harde wind. Ook is sprake van hoge temperaturen. Gouverneur Brown zei dat de plaatsen Detroit, Blue River, Vida, Phoenix en Talent zwaar zijn getroffen.
Brown noemde geen dodental. Bij een van de dodelijkste branden in de geschiedenis van de staat vielen 13 doden in 1936.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
28 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
5 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
19 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
22 uur geleden