Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrees voor harde wind bij bestrijding van bosbranden op Rhodos

Vrees voor harde wind bij bestrijding van bosbranden op Rhodos

RHODOS (ANP/AFP/DPA/RTR) - Een harde wind dreigt de bestrijding van de bosbranden op het Griekse eiland Rhodos te bemoeilijken. Volgens de brandweer wordt de wind in de loop van zondag "intenser" en kan dat ervoor zorgen dat de vuurzeeën worden aangewakkerd. De branden zorgden zaterdag voor de grootste brandevacuatie ooit in het land, aldus de Griekse politie.

Volgens een regeringsfunctionaris zijn circa 19.000 toeristen en inwoners, onder anderen Nederlanders, geëvacueerd vanwege de branden op het populaire vakantie-eiland. Eerder werd gesproken over 30.000 mensen. Ongeveer tweeduizend mensen werden per boot vanaf het strand in veiligheid gebracht.

Evacués hebben de nacht doorgebracht in onder meer hotels, sportlocaties en scholen. "Zij hebben eten, water en medische hulp gekregen", aldus de brandweer. Die meldt ook dat het Griekse ministerie van Buitenlandse Zaken buitenlanders zal helpen die het land willen verlaten via de luchthaven van Rhodos.

De brandweer is al zes dagen bezig met het bestrijden van de branden en de autoriteiten waarschuwen dat het nog dagen kan duren voordat ze zijn geblust. De branden leken donderdag onder controle, maar door een harde wind breidden ze zich zaterdag uit naar dorpen waar veel toeristen zitten. Meer dan tweehonderd brandweerlieden waren in de nacht van zaterdag op zondag aan het werk.

Rhodos is een van de populairste vakantiebestemmingen in Griekenland, dat momenteel te maken heeft met een lange hittegolf die gepaard gaat met zeer hoge temperaturen. Het toeristenseizoen is er momenteel in volle gang. Het eiland in het zuidoosten van de Egeïsche zee telt ruim 100.000 inwoners en trok vorig jaar zo'n 2,5 miljoen toeristen.

Meer uit Buitenland

Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

12 minuten geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

1 uur geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

3 uur geleden
Amerikaans Congres keurt wet goed voor hardere sancties Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.

3 uur geleden
Kunstenaar Peter Max op 88-jarige leeftijd overleden

NEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.

4 uur geleden
OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

5 uur geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

6 uur geleden