Vrees voor faillissementengolf Duitse brouwers door energiecrisis
FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse bierbrouwers maken zich grote zorgen over de hoge energiekosten en er dreigt zelfs een golf van faillissementen als de overheid niet snel maatregelen neemt om de sector te helpen door de energieprijzen te beperken. Dat zei directeur Holger Eichele van de Duitse branchevereniging van bierbrouwers. Volgens hem is de situatie onder Duitse brouwers "dramatisch" verslechterd door de energiecrisis.
Eichele zei op een bijeenkomst van biersommeliers dat als de federale overheid en deelstaten niet snel met een effectieve regeling komen om de prijzen voor gas en stroom te beperken, veel bedrijven in de bierindustrie het nieuwe jaar niet zullen halen. Volgens hem zagen brouwers tijdens de coronapandemie de verkopen scherp dalen, maar zijn die inmiddels weer gestabiliseerd. "Bedrijven lijden nu zware financiƫle verliezen door hoge energiekosten", aldus Eichele.
De directeur zei dat 2022 een van de slechtste jaren ooit zal worden voor Duitse brouwers en "de vooruitzichten voor 2023 zijn helaas grimmig". Aan het einde van vorig jaar telde Duitsland 1512 brouwerijen, dat waren er 40 minder dan twee jaar eerder.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
50 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
5 uur geleden