Vrees voor faillissementengolf Duitse brouwers door energiecrisis
FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse bierbrouwers maken zich grote zorgen over de hoge energiekosten en er dreigt zelfs een golf van faillissementen als de overheid niet snel maatregelen neemt om de sector te helpen door de energieprijzen te beperken. Dat zei directeur Holger Eichele van de Duitse branchevereniging van bierbrouwers. Volgens hem is de situatie onder Duitse brouwers "dramatisch" verslechterd door de energiecrisis.
Eichele zei op een bijeenkomst van biersommeliers dat als de federale overheid en deelstaten niet snel met een effectieve regeling komen om de prijzen voor gas en stroom te beperken, veel bedrijven in de bierindustrie het nieuwe jaar niet zullen halen. Volgens hem zagen brouwers tijdens de coronapandemie de verkopen scherp dalen, maar zijn die inmiddels weer gestabiliseerd. "Bedrijven lijden nu zware financiële verliezen door hoge energiekosten", aldus Eichele.
De directeur zei dat 2022 een van de slechtste jaren ooit zal worden voor Duitse brouwers en "de vooruitzichten voor 2023 zijn helaas grimmig". Aan het einde van vorig jaar telde Duitsland 1512 brouwerijen, dat waren er 40 minder dan twee jaar eerder.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden