Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrees voor escalatie protesten Bangkok neemt toe

Vrees voor escalatie protesten Bangkok neemt toe

BANGKOK (ANP/RTR) - De vrees dat de massale protesten in Bangkok escaleren neemt toe. Vele duizenden voor- en tegenstanders van de monarchie en regering verzamelen zich woensdag in de hoofdstad van Thailand, voor de grootste demonstratie in zeker drie maanden. Tussen de rivaliserende protestgroepen vond tot voor kort jarenlang geweld plaats. Er zijn bijna 15.000 agenten op de been om de orde te bewaren.

Demonstranten eisen het vertrek van premier Prayut Chan-O-Cha en zijn regering. De betogers willen ook een hervorming van de monarchie en meer democratie. Zij waren van plan in een mars van het democratiemonument naar het regeringsgebouw te gaan en daar het vertrek van de premier eisen. Ook willen ze een koninklijke colonne te blokkeren. Maar tegenstanders blokkeren de route naar het parlementsgebouw. En burgers in gele kleding, de kleur van de koning, proberen de wegversperring voor de colonne te voorkomen.

Leiders die de mars tegen de regering en monarchie aanvoeren roepen op om de confrontatie niet te zoeken en kiezen voor een andere route. In tegenstelling tot eerdere protesten is de opkomst van de aanhangers van de autoriteiten hoog. Vrachtwagens brachten de honderden van hen naar de protestlocatie.

Meer uit Buitenland

Nieuw-Zeeland: geen gesprekken met EU over vorm van lidmaatschap

WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.

1 uur geleden
Zestig jaar cel in de VS voor Syrische oud-gevangenisdirecteur

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.

1 uur geleden
Iran meldt aanval op olietanker in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Mogelijk eerste ontmoeting tussen presidenten Trump en Rodríguez

WASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.

3 uur geleden
VS laten delegatie Iran toe bij Algemene Vergadering VN

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.

7 uur geleden
Merz naar campagnebijeenkomst voor verkiezingen Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.

9 uur geleden
Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

9 uur geleden