Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrees voor escalatie protesten Bangkok neemt toe

Vrees voor escalatie protesten Bangkok neemt toe

BANGKOK (ANP/RTR) - De vrees dat de massale protesten in Bangkok escaleren neemt toe. Vele duizenden voor- en tegenstanders van de monarchie en regering verzamelen zich woensdag in de hoofdstad van Thailand, voor de grootste demonstratie in zeker drie maanden. Tussen de rivaliserende protestgroepen vond tot voor kort jarenlang geweld plaats. Er zijn bijna 15.000 agenten op de been om de orde te bewaren.

Demonstranten eisen het vertrek van premier Prayut Chan-O-Cha en zijn regering. De betogers willen ook een hervorming van de monarchie en meer democratie. Zij waren van plan in een mars van het democratiemonument naar het regeringsgebouw te gaan en daar het vertrek van de premier eisen. Ook willen ze een koninklijke colonne te blokkeren. Maar tegenstanders blokkeren de route naar het parlementsgebouw. En burgers in gele kleding, de kleur van de koning, proberen de wegversperring voor de colonne te voorkomen.

Leiders die de mars tegen de regering en monarchie aanvoeren roepen op om de confrontatie niet te zoeken en kiezen voor een andere route. In tegenstelling tot eerdere protesten is de opkomst van de aanhangers van de autoriteiten hoog. Vrachtwagens brachten de honderden van hen naar de protestlocatie.

Meer uit Buitenland

Zeker twaalf doden na schietpartij bij Johannesburg

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Bij het Zuid-Afrikaanse Johannesburg is dinsdagavond een grote schietpartij geweest. De politie meldt woensdag twaalf doden en negen gewonden. Er wordt gezocht naar meer dan tien verdachten.

16 minuten geleden
VS verwachten muur langs Mexicaanse grens eind 2027 te voltooien

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten verwachten de muur aan de zuidgrens eind 2027 te voltooien. Dat zei Rodney Scott, commissaris van grensdienst Customs and Border Protection (CBP). Daarmee zou een wens uitkomen van de Amerikaanse president Donald Trump, die de muur in juni 2015 het speerpunt van zijn presidentscampagne maakte.

4 uur geleden
Iran zegt droneaanval te hebben uitgevoerd op basis VS in Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat ze een droneaanval heeft uitgevoerd op een Amerikaanse basis in Bahrein, ter vergelding van Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied rond de Straat van Hormuz. Vlak daarvoor meldden Iraanse staatsmedia nog dat de VS een tweede golf aanvallen had uitgevoerd bij de zeestraat. Zo werden er explosies gemeld op het eiland Qeshm en bij de havenstad Bandar Abbas.

4 uur geleden
Republikein in november tweede kandidaat gouverneur Californië

SACRAMENTO (ANP) - De Republikeinse tv-commentator Steve Hilton gaat door naar de algemene verkiezingen van 3 november voor gouverneur van de staat Californië, melden diverse Amerikaanse media waaronder CNN en NBC News. Hilton neemt het dan op tegen de Democraat Xavier Becerra, voorheen minister van Gezondheid van de VS (2021-2025).

4 uur geleden
Belg wint recordbedrag van 175 miljoen euro met EuroMillions

BRUSSEL (ANP) - De winnende combinatie van het loterijspel EuroMillions is dinsdag geraden door een speler in België. De winnaar ontvangt een kleine 175 miljoen euro - 174.984.088 euro om precies te zijn. Dat staat op de website van de Belgische Nationale Loterij. Het is volgens die website het hoogste bedrag dat in België ooit werd gewonnen met EuroMillions.

5 uur geleden
Iran meldt dat situatie weer kalm is, dreigt met vergelding

TEHERAN (ANP) - Volgens de Iraanse staatsomroep IRIB zijn de Amerikaanse aanvallen langs de Iraanse zuidkust, nabij de Straat van Hormuz, opgehouden. "De situatie is nu naar verluidt rustig", aldus IRIB op Telegram.

6 uur geleden
Ook Huis van Afgevaardigden VS stemt voor financiering ICE

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met een nipte meerderheid een wetsvoorstel goedgekeurd dat de financiering van het immigratiebeleid van president Donald Trump regelt. De 70 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) gaat onder meer naar migratiedienst ICE en de Border Patrol. Hier was de afgelopen maanden veel kritiek op vanwege het hardhandige optreden van de diensten, onder meer in de staat Minnesota.

6 uur geleden