Vrees nieuwe coronagolf drukt Nikkei
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag licht lager gesloten. Ook de meeste andere beurzen in de Aziatische regio gingen omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over een nieuwe coronagolf als gevolg van de versoepeling van de lockdownmaatregelen in veel landen. Berichten over hernieuwde handelsspanningen tussen China en de Verenigde Staten zorgden eveneens voor terughoudendheid. Peking wil naar verluidt opnieuw onderhandelen over de eerder afgesloten handelsdeal met Washington, maar de Amerikaanse president Donald Trump ziet dat niet zitten.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de min op 20.366,48 punten. Een dag eerder bereikte de hoofdindex nog het hoogste niveau in twee maanden. De uitlatingen van de gouverneur van de Japanse centrale bank Haruhiko Kuroda, die liet weten alles te zullen doen om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten, boden enige steun aan de handel. Ook koerswinsten onder de Japanse chipbedrijven hielden het verlies van de index beperkt.
Toyota zakte 2 procent. De Japanse automaker wordt hard geraakt door de coronacrisis en verwacht een daling van de operationele winst van 80 procent in het huidige boekjaar, dat loopt tot maart 2021. Dat is het slechtste resultaat in negen jaar. De Japanse bierbrouwer Asahi Group daalde 0,7 procent. De eigenaar van onder meer Grolsch verkoopt minder bier als gevolg van de virusuitbraak en schrapte zijn verwachtingen voor dit jaar. Ook lijkt het bedrijf zijn dividendbeleid te willen wijzigen.
In Hongkong raakte de Hang Seng-index tussentijds 1,4 procent kwijt en de hoofdindex in Shanghai daalde 0,2 procent na tegenvallende Chinese inflatiecijfers. De afgelopen dagen nam de angst voor een nieuwe besmettingsgolf in China toe nadat er nieuwe gevallen opdoken, onder meer in de stad Wuhan. Dinsdag werden er echter geen nieuwe binnenlandse besmettingen gemeld. De Kospi in Seoul bleef vrijwel vlak en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,1 procent in.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
15 uur geleden