Vreemdelingenpolitie Ter Apel legt werk tijdelijk neer
TER APEL (ANP) - De Vreemdelingenpolitie bij het asielzoekerscentrum in Ter Apel legt dinsdag een paar uur het werk neer uit protest tegen een te hoge werk- en roosterdruk. De politiebonden hebben de circa zestig medewerkers tot de werkonderbreking opgeroepen. Volgens de bonden is de werkdruk al jaren veel te hoog.
De bonden verwachten de komende tijd meer acties op verschillende locaties, als aanjager van de komende onderhandelingen over een nieuwe politie-cao. "De collega's zeggen niet dat de limiet bereikt is, maar dat we ruim over de limiet zitten", aldus Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievakbond ACP. "Er is geen rust meer. En het duurt niet maar eventjes, maar al heel erg lang. Er is geen perspectief."
Volgens Van de Kamp moet de politiek "duidelijke keuzes" gaan maken. "We kunnen niet meer alles blijven doen." Hij hekelt het feit dat de politiek erop blijft rekenen dat agenten uit "loyaliteit en plichtsbesef" tot het uiterste gaan om de kwaliteit van het politiewerk in stand te houden. "En dat doen ze ook, al kost ze dat steeds meer moeite en gaat dat steeds meer ten koste van hun gezondheid, veiligheid en privéleven."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
11 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
13 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
15 uur geleden