Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vredesprijs voor Nederlandse krijgsmacht

Vredesprijs voor Nederlandse krijgsmacht

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse krijgsmacht krijgt dit jaar de Carnegie Wateler Vredesprijs, die sinds 1931 wordt uitgereikt. Volgens de jury ontvangen de Koninklijke Marine, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Landmacht en de Marechaussee de prijs "voor hun inzet in meer dan tachtig vredesmissies wereldwijd".

De jury zegt dat de Nederlandse krijgsmacht "zowel militaire als humanitaire inspanningen combineert". "Met deze prijs willen wij alle Nederlandse militairen danken, die dagelijks hun eigen grenzen verleggen om de grenzen van anderen te beschermen. De leden van de Nederlandse krijgsmacht zetten hun eigen levens in om wereldwijd democratie en vrede te behouden of op te bouwen."

De prijs wordt op 26 november uitgereikt in het Vredespaleis in Den Haag aan Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim.

De Carnegie Wateler Vredesprijs wordt elke twee jaar uitgereikt in het Vredespaleis. Eerdere winnaars zijn onder meer politica en VN-diplomaat Sigrid Kaag, VRT-journalist Rudi Vranckx en hulporganisaties UNICEF, Artsen zonder Grenzen en War Child. De organiserende Carnegie Stichting is beheerder van het Vredespaleis.

Meer uit Binnenland

Geen ijsblokjes in TivoliVredenburg, minder koffie en thee

UTRECHT (ANP) - Door de drinkwaterproblemen in Utrecht kunnen bezoekers van poppodium TivoliVredenburg voorlopig geen ijsklontjes krijgen. Ook is er minder koffie en thee. Het zalencentrum zegt gebruik te maken van het drinkwater van Vitens en zich daarom te houden aan de adviezen van de leverancier. Een van die adviezen is om het water drie minuten te koken voor gebruik.

42 minuten geleden
Historisch tekort aan studentenkamers neemt nog verder toe

UTRECHT (ANP) - Het Nederlandse tekort aan studentenkamers wordt naar verwachting nog groter. Door de grootschalige verkoop van particuliere studentenhuizen zijn er, vooral in de grote studiesteden, steeds minder studentenkamers beschikbaar. Dat stelt kenniscentrum Kences. "Nog nooit was het studentenhuisvestingstekort zo nijpend als nu. Maar dit jaar neemt dit tekort dus flink toe."

2 uur geleden
Organisator chanoekaconcert neemt stappen tegen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - De stichting die een concert voor een joodse feestdag wilde houden in Amsterdam stapt naar de rechter, nu het Concertgebouw het feest heeft geannuleerd. "Wij kunnen en willen niet meegaan in een beperking van religieuze keuzevrijheid en in deze isolerende en polariserende actie", meldt de Stichting Chanukah Concert, die juridische stappen aankondigt.

3 uur geleden
Asielopvang Biddinghuizen bijna vol, meer kinderen dan eerder

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De winteropvanglocatie voor asielzoekers in Biddinghuizen is bijna vol, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Komende week komen er nog meer nieuwe bewoners van de lhbtiq+-straat bij en dan zijn alle 1250 plekken bezet. "Er zitten meer gezinnen dan eerdere jaren. Dat is niet wenselijk, maar daar zijn we wel op ingericht", aldus de woordvoerder.

4 uur geleden
Concertgebouw annuleert chanoekaconcert om banden zanger met IDF

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw annuleert het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd. Het is niet gelukt om met Stichting Chanukah Concert tot overeenstemming te komen over een alternatief voor het optreden van de voorzanger, die banden heeft met IDF, het Israƫlische leger.

4 uur geleden
Nederland geeft gestolen beeld terug aan Egypte

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat een gestolen beeld teruggeven aan Egypte. Demissionair premier Dick Schoof heeft dat zondag meegedeeld aan de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bij de opening van het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).

6 uur geleden
Ruim 200 reizigers vanuit Jamaica na orkaan weer in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - TUI Nederland heeft 209 mensen uit Jamaica opgehaald vanwege orkaan Melissa. Zondagochtend zijn ze geland op Schiphol. Onder hen waren Nederlanders, Belgen en Duitsers, laat een woordvoerder weten. "Ze waren opgelucht en blij dat ze zijn weggehaald."

8 uur geleden