Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vredespaleis licht op voor kinderrechten

Vredespaleis licht op voor kinderrechten

DEN HAAG (ANP) - Het Vredespaleis in Den Haag zal vanaf woensdag 00.00 uur blauw worden verlicht. De lichten blijven de hele dag aan, tot donderdag. Daarmee viert kinderrechtenorganisatie Unicef dat het Kinderrechtenverdrag dertig jaar bestaat.

Vanwege de verjaardag worden markante gebouwen over de hele wereld gehuld in een blauwe gloed, waaronder de piramides in Egypte. Woensdag wordt de verjaardag in Nederland gevierd met activiteiten in het Vredespaleis en een festival in de Hooglandse Kerk in Leiden, waarbij prinses Laurentien, Trijntje Oosterhuis en andere BN’ers aanwezig zullen zijn.

Het Kinderrechtenverdrag is getekend door alle lidstaten van de VN en omvat onder meer het recht op onderwijs en om veilig op te groeien. "Kinderen kregen ook het recht dat er naar hun mening wordt geluisterd. Dat was ook tamelijk nieuw toen het verdrag werd aangenomen in 1989," aldus Laura Westendorp van Unicef.

Dalende kindersterfte

In de tussentijd is het leven van veel kinderen volgens Westendorp verbeterd, mede dankzij het Kinderrechtenverdrag. De kindersterfte daalde en kinderen kregen meer toegang tot onderwijs. "Maar we zien nu dat de ellende zich verzamelt rond de armste en moeilijkst bereikbare kinderen," nuanceert ze.

In Nederland wordt de stem van kinderen volgens Westendorp steeds beter gehoord, al is ook hier ruimte voor verbetering. "De rechten van vluchtelingenkinderen bijvoorbeeld staan tijdens de asielprocedure herhaaldelijk onder druk."

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

7 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

10 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

10 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

11 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

15 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

15 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

16 uur geleden